Росіянам не вдасться здійснити успішний наступ на Бахмут і заволодіти ним – оголошуючи часткову мобілізацію, вони робили ставку на кількість, не якість.
Про це в ефірі Апостроф ТБ розповів експерт Defense Express Іван Киричевський.
За його словами, росіяни можуть зморити українських бійців лише кількістю, однак якщо вони ставлять для себе ширше завдання, як захоплення Бахмута, то ймовірно їм це не вдасться зробити.
«Росіяни зараз у парадоксальному становищі, яке нас також може порадувати. Коли вони оголошували часткову мобілізацію в катастрофічних для себе масштабах, вони думали, що таким чином зможуть дуже швидко наситити бойові порядки своїх військ і почати створювати більше проблем», – пояснив експерт.
Він наголосив, що росіяни розгильдяйськи ставляться до підготовки кадрових «мобиків», а також «вагнерівців», що грає на руку українцям.
«Життєвий цикл одного «чмобика» на фронті – приблизно тиждень, і за такий короткий час, оскільки жива сила вибиває, у них бойові порядки розмиваються настільки, що результату ніколи не досягається. Тому повторю – вимотувати своїми набігами нашу оборону вони зможуть ще довго, але створити щільність сил, щоби наступати успішно на місто, – на це їм уже не вистачить», – резюмував Киричевський.
Програючи на війні в Україні, президент Росії Володимир Путін всіма можливими шляхами демонструє, що він готовий допустити будь-яку катастрофу – екологічну або ядерну. Йому важливо, щоб Україна із Заходом злякалися і пішли на переговори з РФ.
Таку думку висловив російський політолог Дмитро Орєшкін в інтерв’ю УНІАН.
За його словами, запускаючи фейк про підготовку застосування Україною “брудної” бомби, Росія створює чергову страшилку.
“Їм (росіянам) важливо вбудувати у контекст міжнародного обговорення цю тему. Вони розуміють, що на Заході їм не повірять. На Заході подумають, що під прапором України цю ядерну бомбу може підірвати Шойгу або Путін. Але чи велика різниця виборцю в Німеччині, у Франції, в Британії або в Греції, якщо радіоактивні нукліди з атмосферних опадів випадуть на їх території? Звідки беруться ці нукліди? Російські вони чи українські… Зрозуміло, що росіянам важливо, щоб сама тема обговорювалася. І тому вони кажуть: “Україна готова”, прекрасно усвідомлюючи, що всі розуміють, що готова Росія”, – заявив Орєшкін.
Як додав політолог, розмова про тактичну ядерну зброю набрид і притупився, а ось “брудна” бомба – це щось свіже і теж страшне.
“Відповідно, логіка така: неважливо, хто кине бомбу – Україна чи Росія. Чи хоче цього Захід? Ні. Тоді давайте сядемо домовлятися. Це знак того, що у Путіна вкрай погані справи на українському фронті. Йому потрібні переговори, – сказав Орєшкін. – Путін розуміє, наскільки погані у нього справи. І цю “брудну” бомбу кинути можуть. Можуть підірвати греблю на Каховській ГЕС… У нижній частині Дніпра протягом тижня буде повінь, мало нікому не здасться. У грудні або у листопаді повінь – це екологічна катастрофа. Йдеться про те, що, програючи конвенціональну війну, Путін усіма можливими шляхами демонструє, що він може піти на будь-яку катастрофу – екологічну, ядерну. Йому неважливо, важливо, щоб злякалися і сказали: “Дядечко, тільки не підривай Каховську дамбу, тільки не підривай АЕС, кому другий Чорнобиль потрібен?”. “Гаразд, не буду, – скаже дядечко. – Але тоді давайте домовлятися”. Логіка досить очевидна”.