Протягом кількох днів ЗСУ ведуть контррозвідувальні операції у трьох напрямках. Йдеться про район Гуляйполя та Горіхового у Запорізькій області та Вугледару у Донецькій області.

В ефірі “Фабрики новин” військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан розповів про це детальніше.

За його словами, ці три міста ведуть до напрямку – Мелітополя та Бердянська. Наразі ЗСУ отримали достатньо озброєння та техніки, тому можуть влаштовувати так звані “вогняні вали”.

Роман Світан зазначив, що росіяни чудово розуміють, що армії рф не вижити у цих “вогненних валах”. Тому вони тікають і максимально згортаються. Вже є інформація, що росіяни з Волновахи та Горіхового біжать у бік Маріуполя.

“У першій декаді травня розпочався наш рух і десь місяць йде розгойдування фронту, зачистка території перед наступом. Робота ця ведеться також нашою артилерією. Перед проривами ми працюємо далекими засобами по Бердянську і Мелітополю, щоб потім рухатися і прориватися з мінімальними перешкодами”, – пояснив Роман Світан.

Полковник запасу ЗСУ упевнений, що до першої декади червня українські захисники підуть у наступ. На це вказують атаки ЗСУ у трьох напрямках на півдні України, де захисники формують поле бою.

Також зазначимо, що за даними журналістів El Mundo , українське командування може готувати складне завдання для росіян, які опиняться перед вибором, де зосередити основні сили для утримання захоплених рубежів.

Україна зрівнює співвідношення сил з РФ перед контрнаступом, а через помилки окупантів, постачання озброєнь та іншу допомогу від союзників ЗСУ добилися щонайменше паритету. Іспанське видання опублікувало мапу, за якою, як вважають журналісти, може розгортатися контрнаступ українських сил.

Автори публікації зазначають, що відколи 1 серпня минулого року почалася битва за Бахмут, те, що раніше вважалося другою армією у світі, все ще не змогло взяти під свій контроль місто з населенням 70 тисяч. І, можливо, наступальні спроби завершились загальним провалом.

Якби це була шахова партія, зазначають журналісти, зараз хід був би за Україною.

Повідомляється, що логістична активність ЗСУ набрала хід, проводяться відволікальні маневри. Розвідка на передовій тестує оборону РФ по всій Запорізькій області. Російське постачання зазнає далеких ударів, особливо у місті Токмак, де значна концентрація сил РФ.

Оборона окупаційних військ встановлена ​​на відстані 25-30 км від найбільш передового рубежу ЗС РФ до міста Токмак

Зі звільненої частини Херсонської області українська артилерія завдає ударів по російських позиціях на лівому березі Дніпра. Зі свого боку, українські командос проводять щоденні висадки на окупованому березі. В той же час, окупаційна адміністрація проводить евакуацію у низці міст, таких як Нова Каховка або Гола Пристань. Подібне вже спостерігалося перед відходом військ РФ із західної частини Херсонської області восени минулого року.

Росіяни підготували глибоко ешелоновану оборону у найбільш очевидних районах контрнаступу України. На Запоріжжі налічується близько трьох рубежів на 25-30 км.

Перша лінія оборони окупаційних військ — мінні поля із “зубами дракона” та невеликими загонами.

Друга — протитанкові та піхотні підрозділи для зупинки бронетехніки.

Третя — далекобійна артилерія та бронетанкові резерви, які закриватимуть проломи.

Ці оборонні лінії сформовані не скільки для того, щоб зупинити наступ, скільки щоб сповільнити.

На думку авторів публікації, Запорізька область є найбільш очевидним місцем, щоб перерізати сухопутний коридор, який знаходиться під контролем РФ. Але це рівнинні території, де будь-яка активність проглядається за кілька кілометрів.

Аналітики зазначають, що цього разу ЗСУ не зможуть здивувати росіян. Однак козирем може стати одночасний наступ — за двома чи навіть трьома напрямками. Таким чином, перед ЗС РФ буде дилема: де зосередити основні сили для утримання захоплених рубежів.