Захід розглядає можливий сценарій, відповідно до якого НАТО може прийняти лише частину території України, подібно до ситуації, що виникла з Західною Німеччиною в 1955 році.
За Україну велику роль відіграє ситуація на фронті після контрнаступу, а також те, чи приведе це до тривалого припинення вогню між конфліктуючими сторонами, стабільності кордонів або навіть мирних переговорів. Про це повідомляє видання The New York Times.
“Західна Німеччина є прикладом країни, яка вступила до НАТО, коли була розділеною. Якщо Україні не вдасться змусити російську армію відступити із захоплених територій, то вагомим аргументом на користь припинення вогню стане пропозиція Україні членства в НАТО без міст, які під окупацією”, – пише автор статті.
Перед самітом НАТО у Вільнюсі все більше країн обговорюють можливий сценарій, аналогічний тому, який відбувся з Західною Німеччиною у 1955 році, коли ця країна вступила до альянсу, щоб забезпечити свою безпеку. Згідно з автором статті, досвід Західної Німеччини свідчить про те, що НАТО може прийняти до своїх рядів країну з “значними і невирішеними територіальними проблемами”. Навіть тоді Радянський Союз висловлював занепокоєння та заявляв про небезпеку, але не міг запобігти вступу Західної Німеччини до НАТО.
Проте інші експерти вважають, що не можна порівнювати сучасну Україну з Німеччиною часів Другої світової війни. Тоді західна і східна частини Німеччини були розпізнані як окремі держави і не перебували у стані війни одна з одною.
Таку модель можуть підтримати ті сили в НАТО, які виступають за якнайшвидше припинення війни, а також Китай та Індія. В такому разі питання територіальної цілісності України залишиться на майбутнє.