Колишня начальниця департаменту банківського нагляду Національного банку України під час роботи в НБУ зняла зі свого рахунку в банку мільйон доларів в той час, коли Нацбанк ввів обмеження на зняття готівки в фінустановах.

Національна поліція розпочала розслідування за цим фактом і попросили в суду дозвіл на доступ до документів стосовно перевірок, котрі здійснював департамент банківського нагляду в «Вернум-Банку», звідки чиновниця і знімала кошти.

Про це пише портал «Перша інстанція», який дізнався про справу з Єдиного реєстру судових рішень, передає Корупція.Інфо.

Як випливає з судових матеріалів, менеджмент «Вернум банку» в період з 5 лютого по 27 лютого 2015 роки видавав гроші гендиректору департаменту банківського нагляду Національного банку. Загальна сума, яка була знята з банківського рахунку і перевести в готівку співробітницею НБУ протягом цього часу, склала 934 тис. Доларів. Національна поліція почала розслідування, оскільки видача грошей відбувалася всупереч постанові НБУ від 1 грудня 2014 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України».

Йдеться про порушення встановлених обмежень для фінансових установ, згідно з якими банки були зобов’язані обмежити видачу готівки в національній валюті через каси і банкомати в межах до 150 тис. Гривень на добу на одного клієнта, а коштів в іноземній валюті або банківських металах з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 150 тис. гривень на добу на одного клієнта (за курсом НБУ).