Декого з депутатів персональна охорона проводжає до самої сесійної зали. Втім, у Верховній Раді доволі суворий контроль доступу, тож насправді це зовсім не місце для бодігардів. Чого ж бояться нардепи, що не залишаються без охоронця ані на хвилину?
Охоронець Олександра Вілкула безперешкодно може заходити до Верховної Ради, як і сам нардеп. Під час усіх засідань він сидить у холі, чекаючи на свого роботодавця. Не так давно цей же охоронець захищав Вілкула від Парасюка під час бійки між депутатами, передає Корупція.Інфо
Популярне: Порошенко підписав надважливий закон для переселенців та ветеранів АТО
Олександр Вілкул заявив, що це його приватний помічник, а не охоронець. Саме тому він має дозвіл на вхід у будівлю парламенту. Зі слів нардепа, його помічник отримує лише скромну зарплатню у розмірі шість тисяч гривень. Сам "помічник" депутата Вілкула уникає спілкування.
Депутат Вілкул – не єдиний, хто ходить по кулуарах парламенту з охоронцями. Нардепа Олега Ляшка охороняють відразу троє. Вони також супроводжують голову "Радикальної партії" до приміщення сесійної зали і залишаються чекати у кулуарах.
Один із охоронців Ляшка журналістам представився його помічником. "Помічники" нардепа мають хороші кар’єрні перспективи. Наприклад, за інформацією ЗМІ, екс-помічник депутата Ляшка Андрій Лозовий уже теж став народним депутатом. Лозовий є близьким соратником лідера і вже сам встиг найняти собі "помічника". Ще один помічник депутата Олександр Ленський завжди приходить раніше у парламент, щоб розставити депутатські картки для голосування за кожного "радикала".
Схоже, охорона у депутата Ляшка зявилася після бійки у кулуарах парламенту з іншим депутатом Олександром Шевченком у 2014 році. Сам Олег Ляшко пояснив присутність бодігардів у парламент "загрозою з Росії".
Серед нардепів, що також не обходяться без охорони у парламенті – Юрій Бойко, Сергія Рибалко, Наталії Королевської. Депутат від БПП Борислав Розенблат пояснив присутність помічників-охоронців "гострими виступами щодо видобутку Бурштину".
Помічники-охоронці можуть допомогти "відгородитися" депутатові від прискіпливих чи вимогливих громадян. Загалом під час пленарних засідань автівки депутатів стоять навколо парламенту. А ті, що залишилися біля цих машин, годинами чекають на тих, що в залі.