Лікар «швидкої допомоги» в Києві отримує трохи більше 3000 гривень на місяць, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Вам же не говорять, що ви…”: На засіданні Кабміну сталась “перепалка” між Гройсманом і Аваковим

Про це повідомив лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м.Києва (швидкої допомоги), глава Всеукраїнського союзу парамедиків Ярослав Вус на свій сторінці в Facebook.

За його словами, з 1 січня 2018 року лікаря без категорії на «швидкій» встановлена ​​зарплата в 2307 грн на місяць, праця лікаря 2-ої категорії оцінили в 3471 грн, 1-ої категорії – 3735 грн, а лікаря вищої категорії – в 4000 рівно. Фельдшери отримують в місяць близько 3000 грн, в залежності від категорії, а молодша медсестра – 2000 грн в місяць.

При цьому медик пояснив, що саме такою низькою оплатою праці пояснюється дефіцит в Україні хороших лікарів, озлобленість і неввічливість медичного персоналу в лікарнях і на «швидкій».

Втім, в коментарях до посту читачі справедливо помітили, що дуже часто пацієнти живуть на таку ж зарплату, однак змушені шукати кошти для «подяки» лікареві в разі хвороби.

Нагадаємо, на старий Новий рік під стінами лікарні швидкої медичної допомоги на вулиці Братиславській у Києві, не дочекавшись допомоги лікарів, помер чоловік без певного місця проживання.

За словами очевидців трагедії, який помер чоловік був побитий і прийшов за допомогою до лікарні, однак медики через відсутність у потерпілого грошей відмовилися його лікувати. Побитому чоловікові не залишалося нічого іншого, як вийти на вулицю, де він помер.

Нагадаємо,  після того як парламент затвердив положення медичної реформи, українські лікарі повинні отримуватимуть зарплати, які починатимуться від 18 тис. грн

Про це заявила нардеп від "Народного фронту" Тетяна Донець в ефірі Еспресо.TV.

"Стартова заробітна плата лікарів має бути 250% від середньої заробітньої плати по Україні. На сьогоднішній день це понад 18 тис. грн", – повідомила вона.

При цьому хірурги та нейрохірурги офіційно отримуватимуть " у 4-6 разів більше офіційної заробітньої плати в Україні".