Найближчі три тижні можуть чітко показати, якою буде ситуація в районі Авдіївки Донецької області у перспективі.
Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
«Станом на третій тиждень настання російські війська змогли тільки підійти до Авдіївського терикону, а також до залізниці без її перетину. Очевидно, що у росіян під Авдіївкою щось пішло не за планом», — зазначив він.
За його інформацією російське командування сконцентрувало в районі Авдіївки підрозділи декількох армій (15-у і 30-у ОМСБр, підрозділи «Шторм-Z», БАРС, ТрВ) це «Понад 40 тисяч особового складу».
Коваленко впевнений, що для повного оточення Авдіївки цього ресурсу росіянам буде критично не вистачати.
«Якщо російське командування готове і далі посилювати наступ за рахунок ресурсу з інших плацдармів, то воно може досягти своєї мети — захопити Авдіївку за допомогою передислокації туди ще більшої кількості підрозділів з інших плацдармів. Ціною колосальних втрат і втратою контролю над куди більшими територіями», — упевнений він.
При цьому експерт згадав наступ військ РФ на Бахмут:
«Ми були свідками аналогічної картини. Поки росіяни наступали на Бахмут, вони втратили більшу частину Харківської області і правий берег Херсонської області з Херсоном разом. І що їм дав це наступ, крім пафосу для внутрішнього споживання? Нічого, крім колосальних втрат. Така доля російського командування, раз за разом наступати на одні й ті ж граблі», — наголосив він.
Крім того, інформація про 300 тисяч загиблих росіян на війні проти України не справить враження на громадян країни-агресора. Зокрема, під Авдіївкою Донецької області командування ЗС РФ продовжуватиме класти свої тисячі особового складу, гнати їх з Луганської та інших областей. Для них людське життя нічого не означає, і як там відомо “за ціною вони не постоять”.
За словами Коваленка, ворог прагне принести трофей у вигляді Авдіївки до нового року.
“Під Новий рік Путіну на блюдечку з блакитною облямівкою піднести захоплену Авдіївку — це якраз у їхньому стилі. Вони хочуть завершити 2023 рік якоюсь перемогою. І з Авдіївки вони намагаються зробити масштабну перемогу, але навряд чи це можна порівняти з перемогою хоча б з однієї простої причини — Авдіївка на сьогодні ліквідувала у своєму районі набагато більше російського ресурсу, ніж це було під час наступальної кампанії на Бахмут. У районі Бахмута початковий фронт становив приблизно 50 км. До 50 км — це той самий фронт, яким наступали російські окупанти. Разом із цим в різні періоди часу там була концентрація сил і засобів приблизно від 20 до 50 тисяч особового складу. Зараз ми говоримо про фронт, який із натяжкою оцінюють у 20 км, і при цьому там сконцентровано 40 тис. особового складу. Тобто ми бачимо зовсім іншу пропорцію. І аналогічно і втрати зовсім інші: 3 тижні — 6,5 тисяч”, — розповів Коваленко.
Оглядач уточнив, що 6,5 тисяч — це практично 10 батальйонно-тактичних груп. За технікою росіяни зазнали таких самих втрат, як штатна комплектація 10 БТГр.
“Сотня танків, 250 ББМ. Це практично повна штатна комплектація 10 БТГр. Це колосальні втрати, з урахуванням протяжності фронту. На 2 км припадають втрати 1 батальйонно-тактична група. У нуль, повністю. Я не знаю, хто там зараз відповідальний у них за наступ на Авдіївку — Герасимов чи хто, але після такого наступу, як мені здається, вже на перший тиждень такого наступу цей командувач мав би застрелитися. Але це не російська історія”, — резюмував Олександр Коваленко.