В Україні суспільство розглядає як справедливе рішення мобілізувати чиновників та держслужбовців, проте це ще не все. У влади є два варіанти, як мобілізувати достатню кількість особового складу в лави ЗСУ.

Про це повідомив доктор економічних наук, професор КНУ імені Шевченка, гендиректор Advanter Group Андрій Длігач.

«Найбільш раціональним і справедливим рішенням буде мобілізація перш за все чиновників та держслужбовців. Їх не так багато — 235 тисяч всього в нас чиновників… точно недостатній ресурс», — розповів Андрій Длігач.

«Чому рекрутинг зараз провалюється? Можливо, існуючого фінансового забезпечення недостатньо… Потрібно збільшити грошове забезпечення… І ще одне питання — це підвищення ефективності вже наявного ресурсу, того мільйона людей, які є в армії… Як зараз використовується цей ресурс? І насправді тут ще питання нематеріального заохочення… Коли ми покажемо, що в самій армії наводиться лад, і що в самій армії знають, що зробити, щоб підвищити ефективність і зменшити втрати, я переконаний, що можна повертатися до ідеї рекрутингу», — наголосив Длігач.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Він також додав, що іншою ідеєю, яку підтримує суспільство, є бронювання бізнесом тих співробітників, які забезпечують економічне зростання.

«Військові утримуються саме за рахунок наших податків… Потрібно збирати більше податків… Справедливість — це вільний вибір. Це не про багатих та бідних, це про відповідальність і ефективність», — акцентував професор.