За прогули і кнопкодавство народних депутатів ІX скликання позбавлятимуть мандата або каратимуть штрафами на суму до 80 тис. грн.

«З приводу кнопкодавів наша позиція така: вони мають бути покарані суворо. Суворим покаранням ми називаємо або високі штрафи, це від 50 до 80 тис. гривень. Навіть для наших народних депутатів це вже буде боляче. Друге – аж до кримінального покарання за такі діяння», – сказав глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков.

За його словами, покарання передбачать для народних депутатів і за прогули.

«Наша пропозиція така: якщо народний депутат протягом чергової сесії не був на 30% пленарних засідань і на роботі комітетів, напевно, він зайнята людина і нехай іде займатися чимось іншим. Позбавлення мандата, думаю, було б справедливим. Економія бюджету, і всім було б непогано, а інші почали б працювати», – пояснив Разумков.

Окрім того, Лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков заперечив BBC News Україна тенденції до розколу в його майбутній фракції, яка стане найбільшою в історії.

Раніше у медіа з’явилися такі припущення через публічні суперечки між кількома новообраними депутатами “Слуги народу”, зокрема між Олександром Дубінським та Давидом Арахамією.

“Дивлячись на те, що говорять про “розкол” – це некоректно. Адже це партійна дискусія. Вона була раніше і вона є зараз”, – пояснив Дмитро Разумков

“Дискусії не шкодять партії, не шкодять суспільству чи державі… Ми можемо проводити це в офісі, і навіть на ефірах. Це інший підхід до публічної політики”, – запевнив він.

А відповідаючи на пряме питання BBC News Україна про те, чи намітилися вже у майбутній фракції лінії розколу, відповів: “Немає”.

Водночас він висловив сподівання, що Дубінський та Арахамія “будуть конструктивними”, і наголосив, що обоє нормально розмовляють одне з одним.

Так само не вбачає Дмитро Разумков небезпеки у тому, що Олександр Дубінський заявив про створення окремої групи депутатів “Слуги народу”.

“Те, що Дубінський оголосив про “групування” – він же не створював формальну групу всередині фракції. Він створював групу, для досягнення певних цілей в області чи місті Києві. Але це не формальна група. Це не означає вихід з фракції”, – відзначив Разумков, який наразі є головним претендентом на крісло голови нової Верховної Ради.

Раніше Олександр Дубінський повідомив про створення групи мажоритарників.

“Друзі! Вирішили створити в новому парламенті депутатську групу мажоритарників з робочою назвою “Справедливість”. Нас вже п’ять осіб. Приєднуйтесь”, – написав він у своєму Instagram.