Ватажок терористів Вагнера Євген Пригожин біжить із Бахмута, бо намагається зберегти залишки свого угруповання, а його гучні заяви прикривають “латентну капітуляцію”. Про це заявив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий в етері телемарафону.

За словами Череватого, союзники України визнають, що у Бахмуті Силам оборони вдалося зламати бойовий потенціал Росії, знищити ПВК Вагнера.

“Усі ці його (Пригожина) бравурні заяви – це просто латентна капітуляція. Він біжить, щоб зберегти залишки свого угруповання”, – сказав речник ЗСУ.

Він підкреслив, що ПВК Вагнер йде з Бахмута, бо має проблеми з особовим складом, а не з нестачею снарядів.

Череватий повідомив, що за останню добу в Бахмуті не було боєзіткнень.

“Ворог продовжує ротаційні заходи, відводячи злочинне угруповання Вагнера, замінюючи його підрозділами повітряно-десантних і мотострілецьких військ”, – сказав Черевий.

Він додав, що Сили оборони не дають так просто піти окупантам – минулої доби було знищено 80 росіян, 119 поранено. З техніки та майна ліквідовано: БМП, безпілотник, зенітна гармата, два автомобілі та п’ять польових складів з боєприпасами.

“Це відведення гнітюче діє на тих, хто заходить на їхнє місце, тому що вони брали участь уже в багатьох боях – це другий-третій склад бригад, які заходять. Плюс вони бачать, в якому стані виходять злочинці з Вагнера, і на основі перехоплень ми бачимо, що захоплення в них це не викликає”, – розповів Череватий.

В той де час, Україна проводить серію сміливих “формувальних операцій”, щоб обдурити російських окупантів та підготувати поле бою перед контрнаступом. Про це повідомляє Financial Times.

Видання нагадує, що спочатку стався таємнича атака дрона по Кремлю. Далі відбулася операція “РДК” в Бєлгородській області, наслідки якої могли спонукати РФ перекинути свої війська з фронту в Україні до прикордонних регіонів. Після цього Україна здійснила атаку морських безпілотників на російський розвідувальний корабель у Чорному морі. А сьогодні вранці десятки безпілотників атакували Москву та область.

Зазначається, що напередодні довгоочікуваного контрнаступу ЗСУ такі атаки є лише чотирма з дедалі сміливіших “формувальних операцій”.

Від символічних ударів до більш стратегічно важливих атак, ці операції є частиною стандартної військової практики. Як кажуть чиновники з питань оборони та аналітики, їхня мета полягає в тому, щоб обдурити ворога та іншим чином “сформувати” поле бою перед великим наступом.

“Це операції української сірої зони, які вимагають від Росії витрат ресурсів – чи то війська, чи то інформаційні операції. Вони схожі на спритність рук фокусника: вони обманюють глядача і привертають його увагу в іншому місці”, – вважає Джон Спенсер, колишній майор армії США, який очолює дослідження міської війни в Інституті сучасної війни у Вест-Пойнті.

Високопоставлений український чиновник, ім’я якого не називається, сказав, що успішний наступ починається з успішного психологічного наступу. Так, моральний дух росіян зараз перебуває не на найвищому рівні.

В контексті прориву у Бєлгородській області колишній офіцер британської армії Майк Мартін зазначив, що “ідея полягає в тому, щоб створити багато дилем для російської командної структури.

“Проблеми – наприклад, прорив лінії фронту – привертають увагу. Дилеми, навпаки, паралізують дію”, – сказав він.

Представник української військової розвідки зазначив, що рейд та інші операції, які можуть відбуватися у майбутньому, мали на меті “завдати удару по моральному духу (росіян – ред.) і змусити їх передислокувати війська” вздовж кордону. Проте поки ознак цього не видно.

Подібну стратегію Україна успішно застосувала минулого літа. Тижнями країна обговорювала ідею південного контрнаступу. А коли російські війська рушили на південь в очікуванні цієї атаки, Київ розпочав бліцкриг на північ, який пробив зріджені російські лінії навколо Харкова.

Спенсер зазначив, що Україна використовує російський підхід проти Росії. Адже Москва наполегливо розпалює ймовірність того, що вона може розпочати атаку з території Білорусі.