Як заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, зараз українські спецслужби шукають маршрути і механізми для нанесення третього удару по Кримському мосту. 

“Ми можемо безпілотниками діставати до будь-якої точки Криму, навіть знищувати деякі об’єкти в Криму. Але йдеться не про масштабні об’єкти типу Кримського мосту. Безпілотник не знищить його, навіть ціла хвиля безпілотників. Нанесуть йому деякі пошкодження, але не знищать. Кримський міст можна знищити боєприпасом вагою від 0,5 до 1 тонни, не менше”, — говорить експерт. в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua 

“Навіть удар по опорі Кримського мосту беком (безекіпажним катером)… Там також було до тонни вибухівки. Тоді завдається якесь ураження, знову ж таки, те, яке можна відновити. У нас поки немає підтверджених засобів ураження, які можуть нанести потужний удар і вивести з ладу Кримський міст. Тобто немає поки ні крилатих, ні балістичних ракет”, — зауважив Роман Світан.

За його словами, безекіпажні катери будуть намагатися пробитися, але росіяни зараз створили певну систему оборони — бонові загородження, заякорені судна чи кораблі: “Тобто вони прикрили міст, тому треба почекати вже ті ракети, які стали на бойове чергування, з бойової частиною хоча б у пів тонни”.

“Ракета типу “Гром-2” з дальністю навіть 300 км може вивести з ладу міст. Знову ж таки, вивести, але не знищити. Я думаю, якщо позначили такого роду дальності, президент та Данілов це підтвердили, можливо, це дійсно ракета”, — додав експерт. 

“Димова завіса навряд чи вбереже від удару, оскільки на кінцевому етапі в основному працюють ракети з інфрачервоними головками самонаведення чи радіолокаційними. Хоча димова завіса може прикрити точку удару для відкорегування повторного удару. Заякорені судна, які вони поставили зараз вздовж мосту на якірну стоянку, між ними натягнули бонові сіткові загородження… Так, вони теж прикриють від безекіпажних кораблів до першого удару”, — розповів Роман Світан. 

“Тобто перша хвиля беків може пройти через систему, а друга хвиля в утворений пролом пройти. Можна знайти ключ для обходу будь-яких систем, якими росіяни прикривають міст. Зараз шукаються такі маршрути і механізми, щоб нанести удар по Кримському мосту. Я думаю, що спецслужби креативно підійдуть до третього удару по Кримському мосту”, — резюмував експерт. 

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук під час брифінгу у медіацентрі «Україна-Одеса» розповів, як загарбники намагаються захистити Кримський міст, який побудували незаконно під час тимчасової окупації Криму.

За його словами, після того, як себе показали в роботі українські морські дрони, поведінка загарбників у Чорному морі змінилася.

«Зокрема, це вплинуло на оборону незаконної забудови — так званого Керченського мосту. Посилено в кілька разів заходи з охорони цього об’єкту. Якщо раніше ми там спостерігали до трьох одиниць прикордонників (плавзасоби, — УНІАН), тобто морської охорони ФСБ. Зараз менше десяти не буває, в принципі», — розповів Плетенчук.

За його словами, з північної та південної частин мосту загарбники виставляють понад 10 одиниць плавзасобів одночасно — 5-6 катерів та 5-6 кораблів. Іноді туди долучають військових, наприклад, сторожовий корабель «Питлівий».

«Також вони припинили користуватися великими десантними кораблями у якості поромів — припинили перевезення такими кораблями цивільних. Тому що великий десантний корабель — це велика мішень і вони це чудово розуміють», — наголосив Плетенчук.