Українські війська відстоюють свої позиції на Авдіївському напрямку, де ворог має за мету перерізати дороги й оточити Авдіївку. Деталями поділився офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький
Найскладнішою ситуацією на Авдіївському напрямку є північ і південний захід.
«Цілі в них залишаються ті самі — перерізати дороги, оточити Авдіївку і відзвітувати своєму фюреру про те, що ми типу взяли Авдіївку і все у нас добре. Проте Сили оборони тримають, наші підрозділи всі на місцях, позиції — наші, хай там як тяжко не було включаючи погодні умови всі підрозділи виконують свої бойові задачі», — пояснив військовий.
Ворог робить марні спроби атакувати позиції. Щодо техніки, то її практично не використовують.
«Якщо ми її бачимо на дальніх підступах, техніка, яка там намагається стріляти із закритих позицій, ті ж самі танки, то ми їх теж там підбиваємо і на цих днях теж було таке що ми там не знищили, але підбивали їхні танки Т-72. Також активно полюємо за центрами управління безпілотниками, розуміючи, що ми не треба чекати поки вони до нас прилетять», — наголосив офіцер 59-ої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
У зоні промки українські війська знищують російських окупантів, адже цей район з 2014 року добре укріплений та прострілюється, а воїни вмотивовані.
Щодо втрат ворога Цехоцький сказав: «Якщо брати по всьому Авдіївському напрямку — Авдіївка, Мар’їнка, то це сотні — цілодобово. Навіть у нас по перехопленню є інформація, що докладає командир однієї з груп: у нас тут трьохсоті; каже: ну, ти знаєш що робити, якщо не зробиш, то я тебе… Ось вони їх самі утилізують, щоб не виносити, не докладати зусиль для того, щоб надати допомогу. Це все рано чи пізно все одно воно відображається на моральному стані їхніх бійців. Бачите, що у них там вже твориться і вже Башкортостан піднявся, я думаю, це справа часу».
За даними Інституту вивчення війни, 17 січня тривали позиційні бої поблизу Бахмута, але підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута поблизу Веселого, Білогорівки та Спірного; біля Роздолівки; біля Григорівки та Богданівки; поблизу Хромового та Іванівського; біля Кліщіївки та Андріївки.
17 січня тривали позиційні бойові дії під Авдіївкою, однак підтверджених змін фронту на цьому ділянці не було. Позиційні бої тривали поблизу Новокалинового, Новобахмутівки та Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу, біля Кам’янки, Сіверного, Первомайського та Невельського.
Голова Донецької обласної військової адміністрації України Вадим Філашкін заявив, що з початку 2024 року російські війська скинули на Авдіївку 250 плануючих бомб проти 149 за весь 2023 рік.
Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та Мар’їнки та на південний захід від Донецька поблизу Георгіївки та Новомихайлівки.
Російський «воєнкор» стверджував, що українські безпілотники та артилерія ускладнюють логістику Росії, а міни обмежують рух російських транспортних засобів.
Російські блогери стверджували, що війська РФ нібито захопили невизначені позиції на схід від Білогорівки в Луганській області (на південь від Кремінної) і просунулися на захід від Кремінної поблизу Макіївки, хоча ISW не знайшло візуальних доказів цих тверджень.
Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на північний захід від Кремінної біля Площанки та Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви, на північ від Григорівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.
Українські офіційні особи продовжують припускати, що російські війська готуються відновити наступальні дії на Куп’янському та Лиманському напрямках, ймовірно, наприкінці січня або на початку лютого 2024 року.
Голова Харківської обласної військової адміністрації України Олег Синегубов заявив, що російські обстріли на Куп’янському напрямку за останні три тижні зменшилися до двох-п’яти на день.
Він додав, що українські сили очікують поновлення російських штурмів на Куп’янському напрямку, щойно стійкі мінусові температури заморозять поля та ґрунт у цьому районі.