Анналена Бербок наголосила, що демократичні країни повинні зробити все можливе, щоб підтримати Україну.
Німеччина має продовжувати постачати зброю Україні для боротьби з російськими загарбниками. Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, пише Spiegel.
Вона зазначила, що президент Росії Володимир Путін відмовляється вести переговори навіть з найпростіших питань, таких як міжнародне гуманітарне право, і не відповідає на спроби посередництва.
“Якщо в даний час неможливо припинити війну шляхом переговорів, у нас є вибір: або нічого не робити, або ми скажемо, що надамо військову підтримку, щоб можна було запобігти подальшому просуванню Росії. Бо альтернативою було б просто кинути мільйони людей напризволяще”, – сказала Бербок.
Відповідаючи на питання, чи надає Німеччина достатню підтримку українському уряду, Бербок зазначила, що Берлін робить те, що роблять інші країни.
Вона наголосила, що демократичні країни повинні зробити все можливе, щоб підтримати Україну. “Йдеться про захист людського життя в Україні”, – сказала міністр.
Зазначимо, що Прем’єр-міністр Польщі Маттеуш Моравецький заявив, що якби Європа відправляла Україні зброю в таких самих масштабах і такими ж темпами, як Німеччина, то країна-агресор Росія вже давно перемогла б у війні.
«Якби Європа відправляла Україні зброю в таких же масштабах і такими ж темпами, як Німеччина, війна давно закінчилася б: з абсолютною перемогою Росії. І Європа опинилася б на порозі чергової війни», — написав він у колонці для The Spectator.
За його словами, надто довго найважливішою цінністю для багатьох країн була низька ціна на російський газ.
«Однак тепер ми знаємо, що вона могла бути такою низькою, тому що до неї не було додано „податок на кров“, який сьогодні платить Україна», — написав він.
Моравецький заявив, що війна в Україні розкрила правду про Росію.
“Багато хто відмовлявся бачити, що держава Володимира Путіна все ще має імперіалістичні тенденції. Тепер вони мають зіткнутися з тим, що в Росії відродилися демони 19-го і 20-го століть: націоналізм, колоніалізм і тоталітаризм», — написав він.
Нагадаємо, що Західна зброя в надійних руках, тому вона не опиниться у ворога, як це сталося на початку 2000-х з Іраком та Афганістаном, про це він написав у колонці для Newsweek.
«Україна вже продемонструвала своє бажання боротися за себе. Я можу запевнити американський народ і його обраних представників, що Президент Володимир Зеленський та його адміністрація розглядають ефективне використання зброї не тільки як пріоритет, але і як священний обов’язок, який ми маємо перед українським народом. Саме тому Володимир Зеленський запровадив рівні контролю та підзвітності, щоб забезпечити нагляд за допомогою, що надається Україні», – підкреслив Єрмак.
За його словами, на міжурядовій основі Президент і команда його радників регулярно зустрічаються з представниками країн, які надають цю допомогу і звітують про те, де і як ця допомога використовується.
Єрмак висловив вдячність депутатам Верховної Ради за підтримку ініціативи Офісу Президента щодо створення спеціальної комісії з моніторингу та контролю за всією іноземною допомогою, що надається Україні, до складу якої входять представники кожної парламентської фракції.
Крім того, делегати ВР майже щотижня проводять віртуальні зустрічі зі своїми колегами з Європи, щоб переконатися, що законодавчі органи мають необхідну інформацію для виконання своїх наглядових функцій.
Керівник ОПУ додав, що уряд також організовує брифінги для відповідних комітетів Конгресу США щодо нагляду за допомогою у сфері безпеки. Влада тісно співпрацює з новоприбулим аташе з питань оборони США, бригадним генералом Гарріком М. Хармоном. Він матиме безпрецедентний рівень доступу та підтримки з боку адміністрації Зеленського.
«Україна має перемогти і переможе, оскільки історія вчить нас, що ідеологічні агресори, такі як росія, не зупиняються на Криму. Вони йдуть на Київ, поки їх не зупинять», – додав Єрмак.