Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своїй промові, присвяченій Дню пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів, згадала про війну РФ проти України. Її заяву 23 серпня оприлюднила пресслужба Єврокомісії.

За словами Фон дер Ляєн, у 83-тю річницю підписання пакта Молотова – Ріббентропа “ця дата має особливе значення”.

“Цьогоріч [президент РФ Володимир] Путін повернув у Європу жахи війни разом із нагадуванням про те, що світ не можна сприймати як щось само собою зрозуміле. Болюча пам’ять про минуле – це не просто віддалений спогад, вона знайшла відгук у незаконній та невиправданій війні Росії проти України. Нас надихає мужність тих, хто тоді протистояв несправедливості, і ми висловлюємо свою повагу та підтримку багатьом чоловікам і жінкам, які сьогодні змушені робити це знову. Український народ віддає своє життя, щоб захистити цінності, на яких побудовано наш союз”, – заявила голова Єврокомісії.

Фон дер Ляєн зазначила, що сьогодні, “як ніколи раніше, ми об’єднані проти контрольованої державою російської пропаганди”, яка спотворює історію, “поширює змови і карає тих, хто їй протистоїть”.

“Ми рішуче продовжуватимемо нашу роботу щодо протидії дезінформації. І ми подбаємо про те, щоб ті, хто протистояв тоталітаризму, не були забуті”, – наголосила вона.

Голова Єврокомісії запевнила, що ЄС підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”.

“Ми не заспокоїмося, поки ви не переможете”, – заявила вона. 

Так, справді, Україна може перемогти у війні Російську Федерацію. Це може статися вже в жовтні поточного року або влітку наступного року.

Про це розповів російський публіцист Андрій Піонтковський в ефірі ТСН.

“Основний сценарій – вся ситуація зараз в руках ЗСУ, які можуть знести Кримський міст і звільнити Херсон. І ЗСУ можуть це зробити, якщо вони отримають потрібну зброю. Путіну доведеться змиритися з поразкою і для початку відвести війська. Другий варіант – перемир’я не буде, але якщо зброя не надійде ЗСУ раніше листопада, то потім почнуться морози. Відбудеться заморожування конфлікту. Тоді в Росії можуть статися нові теракти”, – зазначив Піонтковський.

При цьому він вказав, що Путін позбудеться влади, коли Росія остаточно програє війну.

“Росія стратегічно вже програла війну, тому що не захопила Київ. Перемога України буде або в жовтні цього року, або влітку 2023 року”, — підсумував публіцист.

Однак перемога України неможлива без постачання зброї тією ж Європою, що зараз так голосно кричить устами фон дер Ляєн про підтримку в війні.

Варто зазначити, що серед європейських країн лише Угорщина та Австрія наразі не постачають Україні зброю для боротьби з російською агресією.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

“За винятком Угорщини і Австрії, як нейтральної країни, зараз для жодної країни Європи постачання зброї в Україну не є табу, хоча було таким. Тому питання не в тому, що вони (країни ЄС — ред.) проти, питання в тому, що коли вони за, але коли переходиш у практичну площину, з’являється багато різних речей — аргументів і дискусій”, – сказав Кулеба.

Він наголосив, що такі внутрішні політичні дискусії західних партнерів про те, коли та яку зброю передавати, коштують Україні щоденних втрат на фронті.

Водночас голова МЗС України відзначив, що багато країн, які ніколи в сучасній історії не постачали зброю в зони конфліктів, після початку повномасштабної агресії змінили свою позицію, а деякі держави навіть змінювали для цього національне законодавство.