На Бахмутському напрямку тривають запеклі бої. Збройні Сили України продовжують мужньо обороняти місто Бахмут від російських загарбників.
До оборони Бахмута наші захисники готувались завчасно. Тому ворогу не вдасться захопити місто. Про це заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.
Бахмутський район та саме місто нами готувались до оборони завчасно. Ця місцевість має певні особливості рельєфу. Місто оточене панівними висотами та пагорбами, які самі по собі є перешкодою для ворога, – розповів Сирський.
За його словами, продумана система інженерних загороджень у поєднанні з природним ландшафтом перетворили Бахмутський район на справжню неприступну фортецю, біля стін якої знайшла смерть не одна тисяча російських ворогів.
“Ми використовуємо всі можливості – як інженерні, так і природні, щоб знищувати найкращі підрозділи противника. Битва триває”, – наголосив генерал-полковник.
Ситуація у Бахмуті залишається вкрай напруженою. Російські війська наступають, а наші сили відбивають атаки.
Тривають доволі інтенсивні та важкі бойові дії. Це відбувається вже не один день, тиждень ба навіть місяць. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Як акцентує Мусієнко, російські війська неодноразово намагалися обходити Бахмут та спробувати замкнути кільце, щоб створити умови оточення для наших сил. Але ці атаки відбиваються.
Британська розвідка зауважує, що в українські сили залишаються логістичні можливості, щоб перебувати у Бахмуті. Тому наші захисники продовжують відбивати атаки ворога, завдаючи йому важких втрат. “Сьогодні це одна з цілей перебування там нашого контингенту”, – стверджує військовий експерт.
Що ж до ймовірності відходу, говорить Мусієнко, усе залежить від ситуації, яка складається на полі бою. Рішення ухвалюється зважаючи на те, як вона складається та розвивається. Вочевидь, якби ситуація була надскладною, наприклад, як у Сєвєродонецьку, воно було б прийняте.
Ситуація була подібна тим, що російські війська наступали надзвичайно великими силами, наші військові оборонялися, стримували атаки, знесилювали угрупування військ ворога, виконуючи завдання з оборони всього східного напрямку. Але, звичайно, коли постала безпосередня загроза оточення, і російські війська зруйнували усе, тоді було прийняте рішення відійти. Так само було й у Лисичанську, – пояснив Мусієнко.
Станом на сьогодні наше командування, військово-політичне керівництво та Верховний Головнокомандувач не вбачають наявності умов, коли потрібно відходити. Тому, очевидно, зараз прийняте рішення, що українські сили перебуватимуть у Бахмуті для відбиття атак противника надалі.
Мусієнко наголосив, що з лютого 2022 року українські війська жодного разу не опинялися у котлі чи оточенні. Завжди діяли на випередження і відходили тоді, коли це потрібно було. Єдиний виняток – Маріуполь. “Але ми знаємо, як виникла ця ситуація. Попри це, наші захисники трималися надзвичайно довго, вони дуже потужно давали відсіч ворогу. Лише кинувши надзвичайно потужні сили та застосувавши усе, ворог зумів взяти Маріуполь”, – відзначив керівник Центру військово-правових досліджень.
В інших випадках, коли складалася несприятлива ситуація, приймалося рішення відступати, щоб врятувати контингент військ. На думку командування, додає військовий експерт, зараз вона інакша.
За словами військового експерта, у разі відходу буде тривати боротьба. Є ешелоновано оборона, і продумуються різні сценарії. Якщо відходиш з однієї позиції, то оборону триматимеш з іншої, яка укріплена. Головне, переконаний Мусієнко, це зберегти боєздатність та боєготовність наших сил, зокрема на Донецькому напрямку.