У гучній справі Порошенка-Гладковського пішло зрушення, оголосили ще два вироки. Двоє спільників сина Гладковського визнали свою провину у суді. Всі подробиці справи у нашому відео. На телеканалі “Прямий” про це точно не розкажуть.
Як вказується в ухвалі суду, Болдирєв та Фоміч пішли на угоду зі слідством. Тож прокурор САП уклав з ними угоду і скерував її до суду. Солом’янський райсуд її затвердив і визнав обвинувачених винними в легалізації коштів. Суд призначив їм 5 років умовного строку з випробуванням на рік і забороною обіймати адмінпосади протягом року з конфіскацією майна.
Водночас їх звільнили від конфіскації і позбавлення волі на іспитовий строк в 1 рік.
Слідство встановило, що приблизно з 8 травня 2015 року Жуков, який вже працював у державному концерні «Укроборонпром», та його друг Андрій Рогоза, маючи досвід ведення господарської діяльності з постачання специфічних товарів для оборонної галузі, розробили план постачання таких товарів для «Укроборонпрому» з метою збагачення та одержання швидких прибутків. Зокрема, йшлося про деталі та комплектуючих для бронетехніки та озброєння з можливістю ухилення від сплати податків.
Для виконання цього плану Жуков та Рогоза залучили й інших осіб – Ігоря Волохача (в 2015 році був власником ТОВ «Оптимумспецдеталь» та директором), Романа Чубу (пізніше став власником і директором фірми «Оптимумспецдеталь») та Олени Іванюк (виконувала роль бухгалтера). Пізніше була організована схема за допомогою компанії «Оптимумспецдеталь»: використовували її документи, подавали податкову звітність та підписували документи за вказівкою Рогози та Жукова.
Товари для постачання підприємствам ДК «Укроборонпром» Рогоза купляв за готівку, тому вони фактично легального джерела походження не мали. З метою маскування реального походження та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; збільшення податкової діяльності, Рогоза та Жуков використовували низку приватних компаній для проведення безготівкових операцій.
Це призводило до підвищення собівартості товарів і можливості ухилення від сплати податків.
У зв’язку з цим у період з 8 травня 2015 року до 16 серпня 2018 року Жуков безпосередньо звернувся до осіб, які сприяли своїми діями фактично легалізації цих коштів, а саме до Артема Болдирєва та в подальшому до Олександра Хоміча.
Останній разом із іншими особами через низку приватних фірм провели для «Оптимумспецдеталь» ці операції із легалізації товарів, які Рогоза придбав за готівку. В результаті такої діяльності з використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» Рогоза і Жуков одержали в своє розпорядження загальну суму в 49,34 млн грн, які були отримані внаслідок ухилення від сплати податків.
З метою маскування початкового незаконного походження коштів Рогоза і Жуков у вказаний період через банківські рахунки було проведено низку господарських операцій через приватні компанії, підконтрольні вищевказаним Болдирєву та Фомічу. Операції проводилися з рахунками ТОВ «Оптимумспецдеталь», на які надходили кошти від державних підприємств з ДК «Укроборонпром», за вказівкою Жукова та Рогози здійснювалися за допомоги бухгалтера Іванюк перерахунок через клієнт-банкінг на вказані приватні фірми, підконтрольні Болдирєву та Фомічу. В результаті ці компанії виявилися фіктивними.
Таким чином, одержані кошти Жуковим та Рогозою від ДП-учасників «Укроборонпром» були легалізовані через використання цих компаній. Прокурор додав, що низки директорів цих компаній, через які «відмивалися» кошти, були засуджені вироками судів за фіктивне підприємництво, яке наразі декриміналізоване.