Ігор Жовква, який займає посаду заступника керівника Офісу президента повідомив деталі угоди про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство, яка була підписана Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Борисом Джонсоном в Британії.

 

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, у Британії з жодною країною світу немає подібного документа, який був підписаний з Україною.

“Три компонента в одному унікальному документі … Що важливого вдалося досягти? Наші держави стали повноцінними стратегічними країнами. Відтепер між країнами буде відбуватися регулярний діалог стратегічного партнерства на рівні лідерів. І він буде стосуватися найважливіших стратегічних питань і питань безпеки”, – зазначив Жовква.

Також він сказав і про те, що цей партнерський діалог почався буквально відразу після того, коли Україна і Великобританія підписали меморандум метою якого був розвиток українського флоту. Сума домовленості оцінюється в 1,6 млрд доларів

“Між Україною і Британією збережеться зона вільної торгівлі. І з часом вона ще розшириться. Можливості для збільшення квот на експорт української аграрної продукції також закладені в угоді. З цією метою буде діяти відповідний Торговий комітет. Ну і не менш головне … Між двома лідерами встановилися справді дружні стосунки. І те, що Борис Джонсон сам підписав нову Угоду від імені британського уряду, про що говорить. А на переговорах, крім політики, також багато говорили про економіку “, – підкреслив заступник голови ОП.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський у Лондоні (в рамках візиту до Великої Британії) підписав двосторонню угоду з британським прем’єр-міністром Борисом Джонсоном про вільну торгівлю та стратегічне партнерство, яке в першу чергу передбачає збільшення співпраці у сфері безпеки.