Військовий експерт Олег Жданов заявив, що Україна не зацікавлена в тому, аби заморожувати війну на зимовий період. Ба більше, за його словами, в України з’явився реальний шанс скористатися перевагою на фронті.
Про це Жданов розповів на своєму YouTube-каналі.
Як зазначив експерт, приблизно через тиждень на фронті буде спостерігатися активізація бойових дій з боку ЗСУ. При цьому Україна має можливість скористатися перевагою та не дати російській армії відпочити для того, щоб вона спробувала “вирівняти ситуацію”.
За прогнозом Жданова, наступного тижня має відбутися перекидання військ ЗСУ. Водночас російські окупаційні війська також проводять перегрупування.
“Росія теж проводить перегрупування. А далі, я думаю, ми будемо спостерігати активізацію бойових дій. У всякому разі з нашого боку. Адже прогавити такий шанс… Чим більше Росія просить переговорів, а зараз просто виття стоїть з Кремля … чим більше просить – тим більше треба атакувати”, – заявив Жданов.
Кремль, схоже, створює інформаційні умови для атаки під чужим прапором у Бєлгородській області росії, напевно, у спробі відновити громадську підтримку війни в Україні. Кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотезу про те, що українські війська прагнуть вторгнутися до Білгородської області, а інші російські джерела зазначають, що російським силам необхідно відновити контроль над Куп’янськом у Харківській області, щоб мінімізувати загрозу українського нападу.
Про це пише ISW.
Ці твердження вже давно циркулюють у співтоваристві блогерів, які критикували російське військове командування за те, що воно залишило буферні позиції у Вовчанську на північному сході Харківської області після виведення російських військ із регіону у вересні.
Російські воєнблогери також активізували свої заклики до росії повернути звільнені території у Харківській області 22 листопада, заявивши, що такі запобіжні заходи зупинять українців від проведення штурмових операцій на Куп’янському та Вовчанському напрямках.
Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до росії й не може зробити це у таких масштабах. Українські сили продовжують звільняти окуповані населені пункти на заході Луганської області після перемоги на півночі Харківщини.
Підтримка безглуздого російського вторгнення серед російських жителів окраїн та решти країни знижується внаслідок мобілізаційних та військових невдач.
Російські опозиційні ЗМІ повідомляли, що з кінця жовтня родичі мобілізованих спровокували протести в 15 регіонах росії, найпомітніші з яких відбулися в регіонах, що межують з Україною.
Російське опозиційне видання «Медуза» з посиланням на два неназвані джерела, близькі до Кремля, повідомило, що Адміністрація диктатора росії провела внутрішнє опитування в різних регіонах, багато з яких висловили апатію до війни. Хоча ISW не може самостійно перевірити звіт «Медузи», заклики до демобілізації серед родичів мобілізованих говорять про те, що російська пропаганда є неефективною у протидії реальним наслідкам війни для суспільства.
Після усіх невдач, росія цілеспрямовано тероризує Україну та населення.
Ракетні обстріли, поцілені на руйнування життєво важливої інфраструктури і людського житла, цілком адекватно прирівнюються до нового геноциду. Європарламент вже ухвалив рішення про визнання Росії державою — спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму.
Аа продовження масованих атак РФ території України збільшує шанси ЗСУ на отримання ракет ATACMS з дальність польоту до 300 кілометрів.
Таку думку висловив розповів російський правозахисник Марк Фейгін, зазначивши, що Кремль використовує лише два засоби впливу на війну, які в нього залишилися.
.
Експерт упевнений, що у Кремля немає багато засобів впливу на хід війни в Україні: у росіян залишилися тільки ракетні обстріли критичної інфраструктури і потенційна спроба повторного наступу з Білорусі відразу на двох напрямках – на Київ і Волинь.
“Продовження обстрілів території України збільшує шанси на отримання ракет ATACMS на 300 кілометрів”, – заявив Фейгін.