Напередодні з’явилася інформація про те, що окупанти тікають з правого берега Херсонщини. Так, вони вивозять живу силу й техніку.
Звісно, окупанти не пішли в повному обсязі. Залишаються підкріплення у вигляді новомобілізованих. Про це 24 каналу сказав депутат Херсонської обласної ради та військовослужбовець ТРО Сергій Хлань.
Як відзначив Хлань, наразі погодні умови стримують контрнаступальні дії ЗСУ. Тривалі дощі внесли свої корективи, але згодом погода буде на нашому боці.
“Дніпро буде штормити, і окупантам буде важче переправляти зброю й техніку на правий берег – ближче до лінії фронту. Тому погода допомагатиме нам звільняти нашу рідну землю”, – наголосив депутат Херсонської облради.
Наразі окупанти окопуються і будують фортифікаційні споруди не у передмістях Херсона, а на лівому березі Дніпра. “Абсолютно по всьому лівобережжі вони ллють бетон, укріплюють свої окопи, бліндажі, посилюють присутність техніки.
Це означає, що рано чи пізно окупанти залишать Херсон. Ми розуміємо, що вони не зможуть там втриматися ні фізично, ні логістично. Тому деокупація Херсона точно відбудеться, і, я вважаю, що вона відбудеться незабаром, – підсумував Сергій Хлань.
Загарбники масово вивозять свої сім’ї та все, що встигли награбувати. Але в Херсоні все ще залишається велика кількість військових.
Про це розповіла керівниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова в ефірі одного з телеканалів.
“Коли росіяни оголосили евакуацію з тимчасово окупованого Херсона, то люди потроху виїжджали з міста. У тому числі під прикриттям евакуації населення, багато російських солдатів перевдягалися в цивільний одяг і також залишали Херсон”, – сказала вона.
Тим часом патріоти в Херсоні продовжують чекати на прихід Збройних сил України.
Звільнення Херсону та територій навколо – це важливе стратегічне завдання. Його виконання для України означатиме серйозну перемогу тактичного рівня.
Наразі в Україні відбулася зміна погодних умов і це безумовно впливає як на наші Збройні Сили, так і на військових ворога. Про це 24 каналу розповів генерал-лейтенант та військовий експерт Ігор Романенко.
За його словами, згідно з поточними діями є три регіони, в яких стоять різні завдання. Ба більше, умови там також дуже відрізняються. Мовиться про:
важкі оборонні бої та дії в районі Бахмута;
просування наших захисників вперед на лінії Сватове – Кремінна;
Херсонський напрямок.
“На двох напрямках – контрнаступальні дії, які ми поєднуємо з переходом до оборони й пошуком нових напрямків для просування вперед, а також здійснення та продовження цих наступальних дій. Й оборонні дії в Донецькій оперативній зоні – Бахмут – Авдіївка”, – повідомив Романенко.
Складно в умовах відповідних переваг у ствольній артилерії, системах залпового вогню і наявності ударної авіації, але нашим Збройним Силам це вдається. Ми маємо відповідні надії та бачимо перспективи в цьому, – констатував військовий експерт.
Росіяни стягують зі складів стару військову техніку. Вони використовують тактику масованого застосування цієї техніки, так званий “вал”. Крім того, як-не-як, але окупанти готувалися до війни в Україні, тому в них ще є певні резерви.
Одне питання в рухомій важкій техніці як бойові броньовані машини, танки. Вони (окупанти – ред) змушені через втрати залучати вже переважно стару техніку, але перевага в артилерії була з самого початку, – зауважив Романенко.
Крім того, Іран не зупиняє постачання Росії своїх дронів-камікадзе. У такий спосіб відбувається нарощування можливостей та перспектив країни-агресорки. Отже, партнери мають надати нам ракети більшої дальності, щоб ми могли досягати мети щодо звільнення наших територій від ворога.