Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова можуть відправити у відставку, і для цього є кілька причин.
Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.
У парламентській фракції “Голос” вже зібрали необхідні 150 підписів нардепів для ініціювання позачергового засідання парламенту, на якому буде розглянуто питання звільнення Степанова.
За словами нардепа від “Голосу”, члена парламентського комітету з питань здоров’я нації Ольги Стефанішиної, на рахунку глави МОЗ чимало провалів, які очевидні для всіх.
“Можна почати з першої закупівлі Степанова, коли були придбані костюми захисту для лікарів за ціною на 40% дорожче, ніж купували волонтери. Провалена киснева терапія, тестування, а цієї весни ми практично без вакцин. Коли всі країни ще влітку минулого року домовлялися про вакцини, Степанов почав це робити в грудні. Якби ми ще влітку проголосували за його відставку, то зараз би у нас були мільйони вакцинованих людей”, – зазначила вона.
У свою чергу, керівник Першого добровольчого мобільного госпіталю (ПДМГ) імені М. Пирогова Геннадій Друзенко заявив, що Степанов повинен відповісти за свої дії перед законом.
“Степанов повинен не просто піти з посади, а піти до в’язниці. На ньому “висять” смерті сотень людей, які померли від ковіду, а могли і не померти. Степанов безпосередньо причетний до нецільового використання коштів з корона вірусного фонду в минулому році, а в цьому році його головне смертоносне “досягнення “полягає в тому, що в Україні менше вакцинованих громадян, ніж де б то не було в Європі”, – підкреслив він.
Таким чином, Степанов за неповний рік став куди більш токсичним, а тому звільнити його можуть, щоб знизити громадський тиск на владу.
Де ж взяти нового міністра, враховуючи ті обставини, що кадрова політика завжди була слабким місцем “слуг”. та й саме крісло глави МОЗ в розпал пандемії коронавірусу стає вкрай “незручним” місцем.
Конкретних прізвищ ініціатори відставки Степанова не називають.
“Потрібно оцінювати критеріями, а не прізвищами, – зазначає Ольга Стефанишина. – По-перше, людина повинна знати систему і мати досвід роботи або в міністерстві, або в Національній службі здоров’я або в обласних департаментах охорони здоров’я. Зараз дійсно немає часу, щоб вивчати систему . По-друге, це повинен бути ефективний менеджер, який здатний налаштувати процеси досить швидко”.
“В Україні багато талановитих лікарів і медичних організаторів, які набагато кращі за Степанова, – додає Геннадій Друзенко. – Наприклад, можна звернути увагу на ті області, де ситуація з поширенням коронавірусу за весь рік карантину контрольована, і подивитися, хто керує там місцевими департаментами охорони здоров’я. Підходів багато”.
Втім, у глави МОЗ є ще принаймні два тижні, щоб переконати нардепів його не звільняти. Адже попереду друга серія травневих свят, а на думку спікера ВР Дмитра Разумкова, до 18 травня народні обранці навряд чи зберуться на позачергове засідання парламенту.