На південному фланзі Бахмута точаться інтенсивні бої, і сили оборони наполегливо прагнуть зміцнити свої позиції в районі зруйнованої залізниці, яка веде з Бахмута до Горлівки.
Про це повідомив полковник запасу Збройних Сил України та досвідчений льотчик Роман Світан.
Він додав, що нещодавно з’явилася інформація також про те, що залізнична магістраль була серйозно пошкоджена внаслідок запеклих зіткнень та артилерійських атак.
«Залізнична інфраструктура в цьому районі була сильно пошкоджена в результаті запеклих боїв і артилерійських атак. Проте противник намагається використати це місце як зручну оборонну лінію, тому наші сили оборони активно працюють над тим, щоб запобігти його захопленню» — ділиться експерт.
За його словами, сили оборони прагнуть виявляти ворожі пункти спостереження та управління, а також проводити цілеспрямовані удари по них. У цьому напрямі росія залучає як десантні підрозділи, і загальновійськові частини у операціях.
Також експерт повідомив, що часівський виступ після вирівнювання за рівнем з іншими напрямками перейшов у режим активної оборони.
«Бахмутський напрямок також зазнав «консервації» на осінньо-зимовий період. Основний напрямок, обраний українським командуванням – Оріхівський», — наголосив Світан.
Варто додати, що раніше вже повідомлялось, що біля Бахмута ініціатива на боці Сил оборони. Також є обережне просування.
Про це сказав прес-офіцер третьої окремої штурмової бригади Олександр Бородін в ефірі телемарафону.
«Наразі ініціатива на нашому боці, є обережне просування. Ворог дуже сильно пручається», — зазначив він.
За його словами, окупанти особливо активізувалися після звільнення Силами оборони населених пунктів поблизу Бахмута. Він наголосив, що відбуваються постійні атаки, збільшилась кількість ворожих авіаційних ударів, які «стали більш щільнішим», не кажучи вже про мінометні, артилерійські обстріли та застосування БПЛА.
«Авіації стало більше. Але попри це ми не уступили ні одну із звільнених територій», – наголосив Бородін.
За його словами, ворог став частіше застосовувати авіацію для ударів по звільнених населеним пунктах. Також зазначив, що окупанти кидають в бій дуже різні підрозділи з різною мотивацією, підготовкою, тобто «така собі солянка».
Бородін зазначає, що для ворога дуже важливо утримати населені пункти під Бахмутом, бо вони розуміють, що відступ з них призведе до втрати Бахмута. При цьому наголосив, що ті ресурси, які окупанти потратили на захоплення Бахмута, безпрецедентні і це свідчить про те, що місто для них «є ключовим».
Бородін не виключає, що в Бахмуті на сьогодні ще можуть залишатися цивільні люди.
«Важко оцінити по цивільному населенню. Проте думаю, що їх там майже не залишилося, можливо одиниці десь переховуються в підвалах», — сказав він.
За його словами, місто майже зруйноване. При цьому додав, що в місті подекуди ведуться бої.
«В місті також ведуться бої. Проте це досить обережна тема», – зазначив він.
Крім того, нагадаємо, що російські загарбники намагаються завадити українським військам просуватися на північ від Бахмута.
Про це в етері національного телемарафону розповів очільник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.
Противник на цьому напрямку продовжує застосовувати контрнаступальні підрозділи, аби не дати ЗСУ розвинути наступ.
«Ворог застосовує всі свої наявні сили та резерви, оскільки розуміє, що втрата цього флангу ще може обернутися для нього досить різними наслідками», — сказав Євлаш.