Розв’язавши проти України повномасштабну війну, Росія запустила процес своєї деколонізації.

“24 лютого – день найбільшої російської геополітичної катастрофи: запуск процесу остаточної деструкції пострадянського простору і деколонізації російської квазіфедерації”, – зазначає Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов на своїй сторінці у фейсбуці.

Формуються всі необхідні передумови для фрагментації російського федерального квазіутворення, руйнації системи управління, побудованої на насиллі, для активних акцій громадської непокори та розгортання визвольного руху національних республік і народів проти кремлівської влади.

рф продемонструвала, що вона є реальною і безпосередньою загрозою державному існуванню для країн пострадянського простору. Це і є “здобутки” та перспективи росії.

За словами Данілова, країни Центральної Азії та Кавказу починають динамічну переорієнтацію власного стратегічного зовнішньополітичного вектору з росії на інші держави – Туреччину, ЄС, Китай, – які можуть виступити гарантами їх безпеки від рецидивів постімперських судом.

Також руйнується роль та значення міждержавних об’єднань ОДКБ, ЄЕП, які починають розглядатися їх учасниками як загрози національному суверенітету й інструменти російської зовнішньополітичної експансії.

Дано старт відцентровим рухам для національних республік та інших народів, які тимчасово входять до складу рф. Татарстан, Ічкерія, Саха, народи Сибіру, Уралу, Далекого Сходу та багато інших стають на шлях усвідомлення свого колоніального статусу, пробудження національної самосвідомості та готовності до боротьби за своє незалежне існування.

На думку секретаря РНБО, весь демократичний світ має допомогти національним республікам і народам позбутися колоніального гноблення зі сторони РФ для реалізації своїх міжнародно визнаних прав на незалежність, самовизначення й відокремлення.

Поразка рф неминуча, і на це чітко вказує ряд кількох ознак.

По-перше, це відчайдушне прагнення Путіна до перемир’я. По-друге, зміна позиції Туреччини стосовно РФ. Раніше Путін робив ставку на трійку Драгі – Макрон – Шольц, проте цей план провалився.

“Зараз міжнародним путінським фронтменом переговорів стає Ердоган. Це абсолютно ясно. Він цього не приховує. Він робить низку кроків із продажу “Байракторів”. Повторює, що Путіна не треба принижувати. Йому це, звичайно, важче дається, ніж західним інтелігентикам, але він намагається. Путін викинув у сортир цю трійку і тепер використовуватиме Ердогана”, – вважає російський опозиціонер і журналіст Андрій Піонтковський.

На думку російського опозиціонера, президент Туреччини недарма погодився на цю роль. І тут, щоб краще пояснити свою думку, Піонтковський вирішив згадати про мотиви Франції. Річ у тім, що французькі президенти, включаючи Макрона, грають у гру під назвою grandeur de France (“велич Франції”).

“Вони знають, що зганьбилися у Другій світовій війні, і ніякого “грандора” не залишилося. Єдина можливість зображати цю велич – вставляти палиці в колеса американцям, загравати з Кремлем і відігравати роль необхідного для всіх посередника між Заходом і Сходом”, – пояснив політолог в інтерв’ю з Марком Фейгіним.

Потім Піонтковський додав, що у німців дещо інша мотивація, вони більші за прагматику. Але Ердоган, подібно до Франції, грає у велич Туреччини, причому з набагато більшою підставою, адже він, принаймні, одну війну виграв і розширює свій вплив у тюркському світі.

Як вважає експерт, те, що реалполітик Ердоган почав грати на путінській стороні, означає лише одне: він відчув реальність поразки Путіна та його відхід зі світової політичної арени. Туреччині це невигідно так само, як Франції та Німеччини.