Мобілізація в Україні буде посилюватись, це в своєму есе про ситуацію на фронті анонсував Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він заявив про необхідність розширити категорії громадян, які можуть бути призвані. Залужний сказав, що зараз йому вистачає солдатів, йдеться про майбутню осінньо-літню кампанію. Цих людей потрібно готувати взимку, навчати на території країн НАТО. Водночас західні партнери закликають мобілізувати більше молоді. До того ж, питання мобілізації в статті Залужного стоїть п’ятим пунктом, після попередніх чотирьох, а саме про надання озброєння Україні.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко вирішив поділитися думкою щодо посилення призову.

«В будь-якому разі будуть ухвалені відповідні рішення щодо посилення мобілізації», — вважає Коваленко.

Водночас військовий експерт не поділяє думки, що мобілізовані в Україні будуть всі чоловіки, зокрема через те, що, на жаль, в нашій країні є ті певне число тих, хто непридатний до захисту держави.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний хоче докорінно змінити систему обліку військовозобов’язаних в Україні завдяки єдиному електронному реєстру. Скоріше за все, будуть переглянуті критерії непридатних та обмежено придатних. Військовий експерт Олег Жданов розповів, що з огляду на це в Україні може бути змінений перелік спеціальностей, які можуть отримати бронювання.

«У нас є багато чиновників і всі вони автоматично отримали його на своїх місцях. І лише ті, хто добровільно пішли до військкоматів, стали до лав Збройних сил. Решта продовжує працювати на своїх штатних місцях. Треба відкоригувати це законодавчо для того, щоб міністерство і відомство оптимізували організаційну штатну структуру. Ця оптимізація може дати певну кількість людей, з яких буде знята бронь і яких можна буде мобілізувати”, — розповів Олег Жданов.