Президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Дещицю з посади надзвичайного і повноважного посла України у Польщі та призначив замість нього Василя Зварича.

Відповідні укази №44/2022 та №43/2022 оприлюднені на сайті Президента України 8 лютого.

Звільнити Дещицю Андрія Богдановича з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща. Призначити Зварича Василя Богдановича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Польща, — зазначається у їхніх текстах.

Андрій Дещиця обіймав посаду посла у Польщі із 13 жовтня 2014 року. До цього він виконував обов’язки міністра закордонних справ України із 27 лютого по 19 червня 2014-го.

Варто зазначити, час роботи Андрія Дещиці на посаді посла є доволі тривалим. Одним із ключових принципів дипломатії є принцип ротації, за яким посол працює кілька років, після чого його або відкликають додому, у столицю, або ж переводять у іншу країну.  

Василь Зварич обіймав посаду директора другого територіального департаменту МЗС України, а також був заступником директора департаменту інформаційної політики міністерства закордонних справ. Він також був радником-посланником посольства України в Польщі.

За п’ять днів до звільнення з посади в.о. голови МЗС Дещиця опинився у центрі скандалу після нецензурного висловлювання на адресу президента РФ Володимира Путіна під час акції протесту поблизу російського посольства у Києві.

Раніше Польща зазначила, що  готова передати Україні військову допомогу, зокрема, йдеться про боєприпаси, ПЗРК Grom і дрони різного типу. Про це на брифінгу для ЗМІ перед візитом до Києва розповів глава польського уряду Матеуш Моравецький.

Звичайно, ми солідарні з нашими сусідами-українцями у світлі загрози, яку вони зараз відчувають з боку Росії. Однак солідарність і слова сьогодні недостатні, зараз їх треба перетворювати у дії. З цієї та інших причин, які пов’язані з дуже небезпечною воєнною ситуацією, яка, на жаль, там склалася, ми також готові передати оборонну зброю, – заявив Моравецький.