Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що оприлюднені на Telegram-каналі записи розмов нібито з кабінету директора ДБР “були до певної міри очікувані”.

Про це він заявив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“З приводу записів, які були оприлюднені анонімним абонентом на Telegram-каналі, я можу сказати наступне: вони були до певної міри очікувані. 

Я хочу щоби присутні звернули увагу, в який період часу ці записи були оприлюднені, хто саме перший їх оприлюднив, хто їх розганяв. І це буде відповідь на питання “Для чого і кому вони потрібні”.

Конкретної відповіді, чи то його голос на записах, Труба не надав. 

За його словами, “шоу із записами” не відповідає стилю роботи директора ДБР і він за нього не буде нести відповідальність. Він вважає, що оприлюднення записів – це провокації, які створюються через незалежність правоохоронного органу.

Труба нагадав про прослушку, яка була знайдена в його кабінеті 21 вересня, заявивши, що це ставить загрозу незалежності ДБР. 

Також очільник ДБР наголосив, що не отримував ніколи вказівок щодо будь-яких кримінальних проваджень чи розслідувань. 

“Ні на нарадах, ні в телефонних зв’язках я ніколи не отримував жодних вказівок про спрямування розслідування чи про акцент на будь-яке кримінальне провадження.”

Директор ДБР також заявив, що у розслідуванні щодо знайдених “жучків” у його кабінеті є прогрес. Наразі правоохоронці докладають максимум зусиль, щоб виявити виконавців і дати їх діям правову оцінку.