Окупанти вдають відступ на Херсонщині, щоб влаштувати провокацію

Насправді в Херсоні залишаються регулярні підрозділи, які переодягнені в цивільних і заселяються в їхні будинки.

Окупанти вдають відступ із правого берега Херсонщини, щоб влаштувати провокацію і звинуватити Збройні сили України в обстрілі мирного населення. Про це повідомила керівник об’єднаного координаційного прес-центру Сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк під час інформаційного телемарафону.

“Не зважаючи на те, що ворог заявляє про залишення населених пунктів на Херсонщині і про тотальну евакуацію, ми відстежуємо ситуацію і усвідомлюємо, що це можуть бути певні хитрощі і військові маневри для того, щоб створити для себе правильно побудовану оборону”, – сказала вона.

За її словами, в Херсоні залишаються регулярні підрозділи, які переодягнені в цивільних. Вони продовжують заселятися не тільки в обласному центрі, а й в інших населених пунктах у домівки людей, які поїхали. Росіяни це роблять для створення картинки, що нібито по цивільних відкривається вогонь з боку ЗСУ.

“Так само вони хочуть створити картинку, що ЗСУ, зайшовши у населений пункт, почали розстріл мирного населення. Це для пабліків і пропагандистських каналів. Але ми готові до цих провокацій”, – сказала речниця.

Також росіяни блокують вишки зв’язку, щоб транслювати свої наративи місцевому населенню.

Крім того, окупанти повністю перекрили рух через річку Дніпро. Це може свідчити, що вони намагаються використовувати переправи виключно у своїх цілях.

“Продовження бойових дій є. Ми тримаємо вогневий контроль. Зокрема, переправа Антонівського мосту не може бути використана через суттєві пошкодження”, – додала вона.

Гуменюк повідомила, що росіяни готуються до оборони Херсонщини: намагаються замінувати підступи, облаштовують траншеї і залізобетонні конструкції.

Нагадаємо, в російських пабліках розповсюджується інформація про те, що російські війська начебто відступають із правого берега Херсонщини на лівий.

При цьому Російські загарбники готуються тримати тимчасово окупований Херсон – створюють нові оборонні рубежі.

Супротивники у Херсонській області намагаються створити першу лінію оборони, а також займаються підготовкою оборонних рубежів на лівому березі Дніпра, розповіла керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

За її словами, ймовірно, ворог отримав наказ триматися до останнього. Гуменюк пожартувала з цього приводу – сказала, що захисники України не знають, де знайти цього останнього посіпаку супротивника.

“Попри те, що ми продовжуємо вогневий контроль та ураження позицій, їх багато. Вони вибудовують нові рубежі оборони, зокрема, готуються тримати Херсон. Така невдача буде критичним, переломним моментом для імперії…”, – зазначила Гуменюк.

За інформацією Генштабу, російську окупаційну адміністрацію вже з Херсона переміщено до Скадовська.

Зазначається, що окупанти продовжують примусове переміщення цивільного населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області.

“Ворог вдається до залякування цивільних мешканців, поширюючи інформацію про можливий підрив греблі Каховської ГЕС. Водночас, місцеве населення позбавлене засобів комунікації.

Російську окупаційну адміністрацію Херсона переміщено до міста Скадовськ”, – йдеться у повідомленні.

У Генштабі також поінформували, що постійні втрати особового складу у підрозділах противника, що беруть безпосередню участь у бойових діях на території України, окупаційне командування намагається компенсувати мобілізованими військовослужбовцями.

“З тими, хто відмовляється брати участь у бойових діях, проводять так звану “роботу” співробітники ФСБ Російської Федерації”, – мовиться у зведенні.