Російські окупанти втратили щонайменше 63 одиниці військової техніки в районі села Красногорівка на Авдіївському напрямку.
https://www.youtube.com/watch?v=dIoh8N35_p4
Про це повідомляє Telegram-канал Deepstate із посиланням на супутникові знімки
«Проаналізувавши зміни на супутникових знімках, було зафіксовано втрату більше шести десятків одиниць техніки. Практично вся техніка була знищена в районі Красногорівки (А) та на під’їзді до населеного пункту».
Deepstate наголошує, що важко оцінити втрати ворога у живій силі, однак лише на даній ділянці, за їхніми даними, кількість загиблих окупантів «вимірюється сотнями».
Тим часом за оцінкою військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, посилення дій противника на Авдіївському напрямку та безпосередньо захоплення самого міста Авдіївка не має тактичного чи стратегічного сенсу. Спробами зробити це ворог намагається продемонструвати, що ще нібито має здатність наступати та захоплювати.
«Сенсу (я не кажу про стратегічний характер, навіть тактичного рівня) у захопленні Авдіївки зараз немає. Витрачати таку кількість ресурсу… Основним ударним елементом були підрозділи 1-го армійського корпусу так званої «ДНР». Були приєднані ще й підрозділи 20-ї та 150 мотострілецьких дивізій зі складу 8-ої загальновійськової армії. І вони витратили в першому ешелоні цей ресурс, він був нівельований. Вони зараз вже з групи військ «Центр», це Луганська область, перетягнули під Авдіївку 21-у МСБР зі складу 2-ї загальновійськової армії, тому що ресурсу не вистачає», – зауважив експерт в ефірі телемарафону.
Коваленко наголосив, що росіяни можуть бути зацікавлені в захопленні об’єкту стратегічного значення – Авдіївського терикону – та перерізанні доступу українських сил до залізниці.
«А який результат цього наступу? Які були плани в них? По-перше, біля Авдіївки знаходиться дуже важливий Авдіївський терикон, найвище місце взагалі в цій локації. Він був потрібен. Крім цього, через Авдіївку йде залізниця, саме її мали перерізати [росіяни] 10 жовтня, і вийти через Авдіївку на Степове. Основна логістична артерія – траса 0542, принаймні за Степового та з Тоненького, повинна була б опинитися під вогневим контролем. А після цього під тиском наступу, що продовжується, другим ешелоном, який би йшов за першим, її б перерізали фізично. Але цього не вдалося реалізувати, жодної з цих бойових задач», – каже він.
Також Коваленко припускає, що наступ на Авдіївку ворогові потрібен для того, аби відтягнути наші сили з інших ділянок фронту, зокрема, з півдня, де триває контрнаступ.
«Безумовно, це також впливає на цю ситуацію. Тому що минулого літа в червні, коли розпочався наш наступ в Запорізькій області, що зробили росіяни? Вони розпочали свій наступ по Лимано-Куп’янській вісі. Тобто спочатку вони вирушили в напрямку Лиману, потім вони розпочали бойові дії в напрямку Борової, а потім вже в другій половині липня активізувалися максимально в напрямку Куп’янська. По жодному з цих напрямків, звісно ж, не було результату. Але метою цього наступу був не тільки вихід там на лівий берег Осколу, а також відтягування наших підрозділів з Запорізької області, наших ресурсів. Не вдалося їм цього зробити, але вони продовжують саме ось цю тактику біля Авдіївки», – каже він.
Зазначимо, мізерні успіхи загарбників на Авдіївському напрямку коштують їм великих втрат. Українські військові зазначають, що інколи втрати ворога мають такі масштаби, що оцінити їх неможливо. Це підтверджує військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв.
«У нас є позиції, звідки ми підіймаємо розвідні БПЛА й ділімося стрімами з хлопцями з Авдіївки. Можу підтвердити, що у ворога шалені втрати. Тричі відправляти по 25 людей, щоб захопити висоту на териконі, які знищувалися вщент — це безглуздо. Подібної недбалості у противника, з точки зору не цінування свого особового складу, ще не було», — підкреслив Ієвлєв.
Лише за підсумками першого дня наступу, росія втратила 15 основних бойових танків та 30 бойових машин піхоти, а також більше дюжини вантажівок постачання та допоміжних артилерійських гармат. Потім кількість знищених російських БТР та танків зросла як мінімум до 60.