Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що на засіданні Комісії Україна-НАТО у вівторок у Брюсселі підніме питання шляху до майбутнього членства в Альянсі.
Про це Кулеба сказав журналістам перед початком засідання комісії Україна-НАТО, яке відбудеться у рамках дводенної зустрічі глав МЗС держав Альянсу.
Зазначивши, що саме сьогодні Альянс відзначає 74-ту річницю Вашингтонського договору, і цього дня членом НАТО стане Фінляндія, Кулеба сказав, що Україна прагне досягти аналогічної цілі.
“Ми щиро вітаємо нашого фінського друга зі вступом. Україна має на меті досягти такої ж мети – стати повноправним членом НАТО. Це буде однією з тем нашої розмови тут, у Брюсселі – як ми можемо просуватися вперед”, – сказав Кулеба.
Міністр висловив переконання, що “НАТО та Україна потрібні один одному”.
“Це дуже просто. У той час, як ми цінуємо практичну підтримку, яку ми отримуємо від Альянсу, немає кращого стратегічного рішення, щоб гарантувати стратегічну безпеку в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в Альянсі”, – пояснив Кулеба.
За словами міністра, на зустрічі також обговорять пришвидшення постачання військової допомоги, яка вже була обіцяна Україні, насамперед артилерійських боєприпасів, броньованих машин, і всього, що Україна потребує для успішного контрнаступу.
“Ми також обговоримо стратегічні плани з забезпечення стабільної підтримки України з боку держав-членів НАТО”, – підкреслив міністр.
За словами Кулеби, амбіція України полягає у тому, щоб на саміті у Вільнюсі влітку якнайдалі просунутися до членства в Альянсі.
Варто зазначити, Генсек НАТО Єнс Столтенберг підтвердив у вівторок, що він має намір і надалі збирати засідання Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні попри те, що Угорщина в минулі роки їх блокувала.
“Комісія Україна-НАТО є важливою платформою. Вона регулярно проходила на рівні послів… Але ми повинні продовжувати зустрічатись на різних рівнях, включно з міністерським, у майбутньому”, – сказав Столтенберг.
Він пояснив, що засідання дає можливість розглядати широке коло питань.
“Включно з питаннями, які пов’язані не тільки з підтримкою України, економічною та військовою, але й такими питання, як реформи, боротьба з корупцією і права меншин. Ця платформа є важливою для подальшого зміцнення відносин з Україною”, – пояснив генсек.
Як повідомлялось раніше, підтримка вступу України до НАТО і ЄС серед українців зросла до рекордного рівня – 82% і 85% відповідно.
Про це свідчать результати Всеукраїнського опитування Міжнародного республіканського інституту (МРІ).
Українці висловлюють рекордну підтримку членства України в НАТО – 82%. Це на 10 відсоткових пунктів більше порівняно з опитуванням у червні 2022 року і на 23 відсоткових пункти більше порівняно з даними за квітень 2022 року.
Найбільше вступ до НАТО підтримують на Заході (87%) і у Центрі (85%). Найнижча підтримка на Сході – 72%. На Півдні вступ до НАТО підтримують 80% опитаних.
Слід зазначити, що найвища підтримка вступу України до НАТО у старшій віковій групі – серед людей, старших за 51 рік, підтримка сягає 86%. У групі 18-35 років підтримка найменша – 78%.
Вступ до ЄС підтримують 85% опитаних у порівнянні з 80% у червні та квітні 2022 року.
Найбільше вступ до ЄС підтримують на Заході – 89%. На Сході підтримка складає 80%.
Щодо вікового розподілу, то найбільше тих, хто за вступ до ЄС, у вікових групах 18-35 та 51+.