Росіяни вже вкотре вивезли із порту Маріуполя вкрадений метал. Про це свідчать дані, які є в українських посадовців, а також це підтверджують працівники “Метінвесту”.

Про це 24 каналу розповів депутат Маріупольської міської ради Максим Бородін. Він також зазначив, що ідентична з ситуація і з українським зерном, окупанти теж масово вивозять його із маріупольського порту. Але роблять це не суднами, бо такої технічної можливості у них нема, вони намагаються вивезти те зерно, яке залишилось автомобілями, додає нардеп.

“Цинізм окупантів зашкалює – російські пропагандисти вчора навіть зняли черговий безглуздий ролик, про те, що нібито “українські націоналісти, коли відходили з міста, то навмисно спалили все зерно”, – додає Бородін.

«До моменту приходу в порт окупантів, все зерно було цілим – про це також є різні відео з різних джерел. В елеватор потрапив снаряд окупантів, пі час масованих штурмів “Азовсталі” – внаслідок чого, все згоріло», – зазначив депутат міськради Маріуполя.

Навіть за умови пожежі, якщо зерно горить, то робить воно це неспішно – фактично тліє. Тому його можна було врятувати, але окупанти дуже поспішали його вкрасти, тому нічого не зробили, позповідає Максим Бородін.

Поки південні території перебувають під тимчасовою окупацією, окупанти вивозять звідти українську продукцію, а насамперед зерно. Його тоннами вивозять вантажівкам в окупований Крим, звідки його вантажать на кораблі й везуть до Сирії, де намагаються продати. Нещодавно стало відомо, що придбати крадене з України купує навіть Туреччина, яка обіцяла допомогти з його експортом на ринок.

Також однією з країн, якій Росія намагалася продати вкрадене в Україні зерно, був Єгипет. Але наші дипломати вчасно відреагували, тож там відмовилися купувати награбоване. Тому судно змінило напрямок на Ліван та Сирію.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України припускали, що з Сирії далі викрадене зерно можуть перевозити до країн Близького Сходу через контрабанду. Окрім зерна, в українських розвідників є інформація, що окупанти викрадають й інші овочі: буряк, картоплю, капусту та інше.