Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк разом із делегацією РНБО відвідав передові позиції українських військових поблизу Авдіївки, на Приазов’ї та інші локації в зоні ООС, повідомив 12 червня штаб операції Об’єднаних сил. 

Делегація ознайомилася з ситуацією на лінії зіткнення, оцінила ймовірності загроз, що стоять перед українськими військовими та мирним населенням Донецької та Луганської областей, ідеться в повідомленні. 

З доповіддю перед членами РНБО виступив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський. 

Представники РНБО також вивчили проблемні питання в роботі одного з контрольних пунктів в'їзду-виїзду, вказали в штабі, не уточнивши, де саме це сталося.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року, за оцінками ООН станом на 31 грудня 2018 року, загинули від 12 тисяч 800 до 13 тисяч людей, із них 3 тисячі 320 цивільних, 4 тисячі українських бійців і 5,5 тисяч представників російських гібридних збройних формувань.

Окрім того, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк спростував слова президента Володимира Зеленського про те, що російське керівництво втратило контроль над підрозділами бойовиків «ДНР» і «ЛНР», і назвав цю заяву «оціночним судженням».

«Мені складно це коментувати. Там є безпосередню участь російських військових: прямо на території, вони управляють цими військовими підрозділами. Звичайно, ситуація там контрольована», — сказав Данилюк.

Він також додав: «Це вже оціночні судження. Ми моніторимо ситуацію Звичайно, Росія там присутня і грає дуже важливу роль».

Нагадаємо, в ніч на 7 червня бойовики обстріляли позиції Збройних сил України біля Новолуганського із застосуванням 120-мм артилерії. Внаслідок обстрілів бойовиків на Донбасі тільки за 7 червня загинули 2 українських захисників, ще 8 дістали поранення.

Президент Володимир Зеленський заявив, що артилерійські обстріли свідчать про втрату Росією контролю над бойовиками.

«Кричуще порушення Мінських угод — застосування артилерії — свідчить, щонайменше, про часткову втрату управління та контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами», — сказав він.