Українські військові стикаються із серйозним дефіцитом піхоти, що спричиняє виснаження та падіння бойової моралі на передовій. Нестача кадрів наразі є найактуальнішою проблемою Збройних Сил України, оскільки Росія взяла на себе ініціативу у наступальних діях та здійснює активні атаки. Затягування прийняття нового закону про мобілізацію Верховною Радою та недостатні її темпи розлютили солдат на передовій.
Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на інформацію військовослужбовців ЗСУ, які висловлювали свої заяви під умовою анонімності.
Один із командирів механізованої бригади, що бере участь у бойових діях на сході України, зауважив, що в його підрозділі зараз налічується менше 40 піхотинців. У звичайному батальйоні такого класу має бути до 200 військовослужбовців.
Інший командир піхотного батальйону іншої бригади також повідомив, що його підрозділ відчуває виснаження і стикається із схожою проблемою дефіциту бійців.
«Дебати у Києві про мобілізацію і про те, до якої міри країна повинна її прискорити, розлютили солдатів на передовій», — йдеться в публікації.
За словами одного з командирів батальйону, роти його підрозділу в середньому укомплектовані приблизно на 35%. Другий командир батальйону штурмової бригади розповів, що це типово для підрозділів, які виконують бойові завдання.
У зв’язку з цим бійці насторожують прогнозами ситуації на фронті:
«Це закінчиться безліччю смертей, глобальним провалом. І, швидше за все, я думаю, фронт завалиться десь, як це сталося з ворогом у 2022 році, на Харківщині».
Тим часом Євген Межевікін – полковник ЗСУ, Герой України та засновник зведеної тактичної групи «Адам», яка активно застосовує зокрема і БПЛА на полі бою в інтервʼю українському медіа розповів, що в України вистачає новітніх розробок у сфері безпілотних літальних апаратів, але не вистачає масовості у впровадженні і застосуванні їх на фронті.
На запитання, чи існує в росіян тип безпілотників, якого бракує зараз українцям – наприклад, дрони з автоматичним захопленням цілі, Межевікін відповів: «У нас це є, але це не масово. У нас не вистачає масового впровадження всього, що ми вже розробили або взяли у партнерів, покращили. Чи це питання грошей, чи бюрократії – але нам не вистачає масовості».
Військовий також висловив сумнів, що держава зможе на 100% забезпечити військо необхідними БПЛА. На його думку, в цьому питанні і надалі потрібна буде як робота держави, так і підтримка волонтерів.
«Це війна – засоби знищуються, пошкоджуються. Все одно постійно треба буде ще. І все розвивається. Ти не можеш чекати, поки на державному рівні це знову закрутиться. Ми повинні працювати разом – військові, суспільство, на всіх напрямках», – наголосив Євген Межевікін.
Що стосується заклику до громадян збирати вдома FPV-дрони, тут Межевікін зазначив:
«Я вам так скажу: якщо я буду збирати FPV-дрон, то після мене ви будете його переробляти. Але, можливо, “вдома” – це більше такий вислів. Військові адміністрації могли б створювати якісь підприємства невеличкі, де навчали б людей, які будуть постійно займатися цим. Тобто не так що кожен приніс свій дрон, який зібрав. А кожен може зробити свій вклад в закупівлю тих чи інших деталей до цього дрону. Або весь дрон, декілька дронів повністю зібрали – і принести туди. Умовно кажучи, в кожному районі, в кожному місті воно повинно бути і масштабуватись», — підкреслив військовий.