У своєму щоденному звіті Генштаб відзначив, що Збройні сили України успішно відбили дев’ять атак противника у районах населених пунктів Андріївка та Кліщіївка протягом однієї доби. При цьому ворог неодноразово намагався захопити ці населені пункти, проте знову зазнав невдачі.
Специфічно, 8 березня ЗСУ відбили масовий штурм від окупантів, спрямований у напрямку Кліщіївки.
«Відбиття 18 одиниць ворожої техніки за декілька годин — це вам не квіточки на базарі купити», — відзначили військові.
Повідомляється, що російські війська використовували танки, бойові машини піхоти (БМП) та бронетранспортери з піхотою.
«Ворог намагається продовжувати наступ. Тисне нас. Намагається прорватися, ввести техніку, висадити піхоту. Але у нас немає наміру відступати», — пишуть захисники з Кліщіївки.
Українським військовим вдалося вчасно виявити переміщення ворожої техніки. Артилерія та ударні дрони були задіяні проти російських сил, які були кориговані розвідувальними безпілотниками. Росіянам не вдалося придушити ці дії.
Більшість техніки було підбито, а частину — повністю знищено. Однак, через те, що штурм ворога було зупинено на території, яка перебуває під контролем ворога, не можна виключити можливість, що російські сили відтягнуть техніку для ремонту.
Звертаємо увагу на той факт, що за останні два місяці ворог став активнішим у Бахмутському напрямку, як відзначив командир батальйону ударних БПАК «АХІЛЛЕС» 92 окремої штурмової бригади Юрій Федоренко.
«При аналізі минулого тижня слід зауважити, що противник не досягав успіхів в Бахмутському напрямку, будь то в Часовому Яру, Іванівському, Кліщіївці чи Андріївці. Усі наші позиції залишаються під нашим контролем», — відзначив Федоренко.
Ситуація найскладніша на Іванівському напрямку, де тривають бої на околицях населеного пункту. Також важка обстановка біля Часового Яру через стратегічне значення міста.
Окупанти стараються зростити зусилля для досягнення результатів та, в кінцевому підсумку, захоплення населеного пункту. Те саме стосується і напрямку Часового Яру, який для росіян має важливі тактичні, політичні та стратегічні виміри.
Часів Яр відіграє важливу роль, оскільки є ключовою висотою. Якщо ворог зможе захопити її, то матиме змогу контролювати Костянтинівку, Дружківку та Краматорськ. Тут може діяти ворожа ствольна артилерія та реактивні системи залпового вогню.
«Це вигідна точка для подальших дій щодо окупації Донецької області. Ситуація нагадує ту, що була минулого року весною щодо Часового Яру. Тоді вдалося стабілізувати атаки», — розповів Федоренко.
Військовим України тоді вдалося відбити ворога та відкинути його від тих позицій, на яких зараз розташовані росіяни. Командир вважає, що цього разу Збройні сили України також зможуть це зробити, оскільки ворожі угруповання виснажені та зазнають значних втрат.
«І подальший просування противника в Бахмутському напрямку взагалі не має бути успішним», — підкреслив командир батальйону ударних БПАК «АХІЛЛЕС» 92 окремої штурмової бригади.
На даний момент інтенсивно ведеться підготовка ліній оборони як другої лінії, так і на території, де розташовані українські військові. Здійснюються інженерні роботи для посилення обладнання позицій, з яких діє українська зброя.
«Принцип піхотного бойового досвіду застосовується і в роботі безпілотних систем. Чим ефективніше здійснено укриття та заглиблення, тим більше можливостей залишитися в цілості. Це дозволяє ефективно виконувати бойові завдання і забезпечувати захист наших піхотних підрозділів», — підкреслив Юрій Федоренко.
Окрім цього, великою труднощів сьогодні зазнає напрямок Новопавлівський, який простягається на захід від міста Мар’їнка. Російські війська активізували свої зусилля після виведення українських військ із Авдіївки. Зокрема, ворог висуває значні сили для захоплення села Новомихайлівка на Донеччині, а також сіл Георгіївка, Побєда та Красногорівка.