Заступниця голови міністерства оборони України Ганна Маляр заявила, що протягом декількох днів наші війська звільнили від ворога на півночі та півдні передмістя Бахмута близько 20 квадратних кілометрів.

Вона зауважила, що інформацію про хід бойових дій слід розглядати в комплексі всіх заходів оборонної операції і не виривати з контексту подій.

«Водночас, ворог дещо просувається в самому Бахмуті, вщент знищуючи місто артилерією. Крім того, ворог підтягує підрозділи професійних десантників. Тривають важкі бої з різним результатом. У ситуації, що склалась, наші війська роблять максимум і навіть більше.

Те, що оборона Бахмута триває стільки місяців та ще й на певних ділянках є просування – це надзусилля наших бійців та високий рівень фаховості командування обороною.

Я нагадаю, що ворог має перевагу у кількості людей та озброєння. Разом з тим, завдяки діям наших військових, ще з минулого літа не може реалізувати свої плани на Бахмутському напрямку» – зазначила Маляр.

В той же час заступник командира 3-ї штурмової бригади Радіон Кудряшов додав, що російська армія не шкодує боєприпасів і продовжує кидати на вірну смерть нових солдатів під Бахмут.

Кудряшов розповів, що зараз у Бахмуті точаться стрілкові бої від одного метра. Військовослужбовці ЗСУ роблять неймовірне – зустрічають ворога впритул. Окупанти не шкодують боєприпасів та руйнують українські укріпрайони.

“Російська піхота не закінчується. Ворог не втомлюється і продовжує підкидати нові відділення, взводи та роти”, – зазначив майор ЗСУ.

За його словами, оборона в Бахмуті дається тяжко. Ситуація динамічна, але повністю контрольована ЗСУ. Логістичне сполучення наразі теж під повним контролем України.

Ба більше, українські бійці мають невеликий оперативний успіх, який допомагає контролювати під’їзди до міста.

Росія сконцентрувала всі свої зусилля у Бахмуті. Зараз наші бійці роблять тиск не лише в місті, а й на його околицях, створюючи напруження по всій лінії, – додав Кудряшов.

Він вважає, що цей тиск призведе до пролому якоїсь з ділянок на Бахмутському напрямку.

Заступник командира 3-ї штурмової бригади зазначив, що росіяни воюють під Бахмутом всіма родами військ, починаючи від ув’язнених ПВК “Вагнера” і закінчуючи кадровими бригадами армії Росії.

Також Кудряшов повідомив, що на лінії зіткнення ворог застосовує гелікоптери та винищувачі.

“Кожну добу в нас відбувається вдалий схід ракети ПЗРК “Ігли” чи “Стінгера” і ми маємо влучне попадання саме по авіації на Бахмутському напрямку. Тому окупанти активно застосовують тактичну авіацію, яка допомагає їм контролювати передній план”, – розповів майор ЗСУ.

У росіян достатньо засобів, які вони використовують на передньому плані. Росія отримала від радянської армії велику спадщину, яку сьогодні окупанти використовують на лінії розмежування. Це як і сучасні види озброєння, наприклад БМП-3, так і застарілі моделі танків та БМП, випущені в 50 – 70 роках ХХ століття.

“Українська армія сучасна. За допомогою новітніх приладів спостереження, квадрокоптерів та інших летючих засобів ЗСУ контролюють просування ворога на передньому плані, ведуть контрбатарейну боротьбу, підтримують роботу піхоти та артилерії”, – наголосив Кудряшов.

Заступник командира 3-ї штурмової бригади заявив, що українські бійці працюють не на кількість, а на якість.

“Маленька радянська армія ніколи не переможе велику радянську армію. Тому нам потрібно буди сучаснішими та розвинутішими. Саме за допомогою цих заходів ми, як прогресивна армія, даємо чинний опір ворогу, який суттєво переважає у кількості”, – підсумував Кудряшов.