правда від російський солдат

Американський часопис публікує історії російських солдатів, що воювали в Україні,  а також розповідає про родичів тих російських військових, що загинули на Донбасі. Американські та британські видання продовжують наполягати на тому, що Україну варто озброїти, хоча б з метою захисту, тому що відкриту військову агресію Росії проти України відкидати не можна.

Ексклюзивний європейський випуск американського часопису Newsweek публікує статтю, під заголовком «Зраджені» – про російських солдатів, які воюють в Україні. У статті розповідається про секретність навколо дислокацій військових, яку жінка десантника з Костроми назвала «схожою на пастку, створену шизофреніком», а також про таємні поховання, що відбуваються вночі за світла фар вантажівок.

Солдати кажуть, що  не знали про те, що їх везуть воювати в Україну.

«Якби я знав, що їду на війну, я б звільнився ще в Костромі. У мене двоє маленьких дітей вдома», – розповів один із десантників.

Видання зазначає, що військовослужбовці не підписували  додаткових документів, хоча їхні поточні контракти не передбачають участь у бойових діях за кордоном.

 
Перша вантажівка з так званим «вантажем 200», в якій було 31 тіло російських «волонтерів», приїхала в Росію на початку червня 2014 року, зазначає видання. Ні один російський державний телеканал не повідомив про це. Сім’ям «добровольців» знадобилося декілька днів, щоб знайти тіла своїх близьких.

«У той час, як сторони конфлікту сиділи за столом переговорів, радники російського президента Володимира Путіна з питань безпеки змінили військову доктрину країни, знизивши поріг застосування ядерної зброї Росією, державні телеканали продовжували накачувати антиамериканські м’язи, а польові командири наказували солдатам воювати проти Америки та НАТО», – підсумовує видання.

Американська газета Wall Street Journal пише, що атака сепаратистів на Маріуполь виявила умисну невіру західних лідерів, починаючи з американського президента Барака Обами, в тому, що Путін веде агресивну політику в Україні, адже ці лідери вважали, що комбінація санкцій та низької ціни на нафту змусять Путіна припинити бойові дії в Україні.

Видання припускає, що метою атаки на Маріуполь було закріпити контроль сепаратистів на Донбасі й забезпечити краще сполучення між Кримом і Росією.

«Враховуючи те, що французький президент Франсуа Олланд і інші говорили про пом’якшення санкцій, Путін, ймовірно, вважає, що він може спочатку забрати Маріуполь, а потім розпочати торгуватися з Заходом», – пише газета.

Саме тому, на думку автора статті, треба зробити все можливе, щоб Росія не виграла цю війну. Сьогодні Україна захищає Маріуполь, однак поразка там поставила б спроможність Києва захистити решту території країни під сумніви.

«Ми всі підтримуємо санкції проти Кремля, особливо ті, що безпосередньо впливають на Путіна та його оточення. Але, якщо Захід хоче зупинити військовий наступ Кремля, необхідно вжити військових кроків. Єдиним шансом зупинити облогу Путіна є надати Україні зброю для захисту власної території», – підсумовує видання.      

Американська газета Washington Post пише, що слова Путіна про те, що Збройні сили України – це іноземний натовський легіон, означають, що коли говорять про кризу в Україні, мова більше не йде про Мінську угоду. Тепер Путін звинувачує НАТО, організацію, яка не брала участі в Мінських переговорах.

«Якщо НАТО використовує Україну, яка не є членом альянсу, щоб віддалено воювати проти російського впливу, тоді інтереси національної безпеки Росії є під загрозою», – пояснює видання.

Не відомо, що Путін робитиме в Україні далі. Його останні слова можуть невдовзі забути, однак варто пам’ятати, що російський лідер дуже полюбляє вдаватись до несподіваних кроків, зазначає газета.

Канадська делегація при НАТО:

«Як далеко Путін може зайти у своїй війні проти України?»

 Читайте також: “Солдатські матері РФ” показали загадкові сповіщення про смерть вояків, які загинули в Україні

«Якщо припущення деяких аналітиків про те, що Путін і його оточення вважають, що вони мають «святу місію», є правдивими, відкрите російське втручання в Україну не можна відкидати», – підсумовує видання.    

Британська газета Financial Times пише, що Україні треба допомогти захистити себе від Росії.

«Не може бути сумнівів стосовно того, що загострення боїв на сході України відбувається за наказом російського лідера», – пише видання.

Дипломатичні прийоми допомагають на деякому рівні, однак озброєння України було б набагато сміливішим кроком. Та все ж Захід має бути обережним, щоб це рішення не призвело до серйознішого конфлікту між Росією та НАТО, зазначає видання.

Посол із особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба:

«Захід повинен допомогти Україні захистити себе від Росії. США та їхні союзники мають надати зброю, щоб запобігти агресії Путіна».

 Читайте також: У Смоленську заарештували жінку за держзраду на користь України

«Тому стратегією Заходу має бути забезпечення України оборонною військовою технікою, яка допоможе утримувати наступи сепаратистів, наприклад, переносними протитанковими ракетними комплексами «Джавелін». Однак, Захід не мав би надавати Україні важке озброєння з метою наступу», – пише видання.

Крім того, Захід мав би також надати фінансову допомогу Києву, адже, якщо економіка України обвалиться, то й протистояти російській агресії вона не зможе. Видання зазначає, що з поведінки Путіна можна припустити, що він не погодиться на  політичне вирішення ситуації – тільки якщо ціна продовження конфлікту буде для нього зависокою.

«Економічний тягар санкцій не змінив агресії Путіна. Прийшов час, щоб США та їхні союзники вжили заходів, які допоможуть українцям захистити себе», – підсумовує видання.

За матеріалами: Радіо Свобода

Джерело: Корупція.інфо