мито

Експерти припускають, що новий збір не торкнеться нафтопродуктів, енергоресурсів та ліків.

Список критичного імпорту для застосування нових мит (5% і 10%) може бути затверджений Кабміном на цьому тижні, і почати застосовуватися з 1 березня, повідомили експерти.

«На порядку денному уряду на середу відповідного проекту постанови немає. Так що, скоріше за все, він буде винесений вже в четвер-п'ятницю. Список винятків, до яких не будуть застосовуватися нові мита, буде чітко прописаний в документі », – розповів нам керівник секретаріату, головний експерт Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

Нагадаємо, що в грудні 2014 Верховна Рада прийняла закон «Про стабілізацію платіжного балансу України», що передбачає введення двох додаткових мит на імпортні товари: 10% – на харчові продукти і 5% – на промислові товари. Вони не були введені з 1 січня 2015 року, як всі інші податкові новації. За законом, право на запуск нових мит надається Кабміну – для цього достатньо одного його постанови, яку він повинен узгодити з МВФ. За словами міністра фінансів Наталії Яресько, влада отримала на це дозвіл іноземного кредитора, так що незабаром мають намір прийняти свій документ.

Процес гальмує затвердження списку винятків: товарів критичного імпорту, до якого не застосовуватимуться додаткові мита. Він зараз складається в уряді, і вже є перші прикидки – які групи товарів в нього потраплять.

«Там, швидше за все, не буде ні машин, ні електроніки, ні побутової техніки, ні давальницької сировини, хоча ці варіанти і обговорювалися. З іншого боку, дитяче харчування, медвироби для гемодіалізу (очищення крові) і лікування онкозахворювань, фармпродукцію та її компоненти, які не виробляються в Україні, безкоштовну допомогу країні і озброєння напевно допсбором обкладати не будуть », – сказав "ВІстям" Забловський.

На пільги для давальницької сировини все ще розраховує виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

«У критичний імпорт точно потраплять нафтопродукти, енергоресурси, ліки і газ. Також розглядається варіант внесення в цей список давальницької сировини. Взагалі ж планується мінімум винятків, але остаточного переліку найменувань ще немає, він обговорюється в Кабміні. Звичайно ж, бізнес проти введення нових мит. Тим не менш, відповідний документ незабаром буде винесений на обговорення і може бути швидко прийнятий », – підкреслив вона.

Експерти заздалегідь попереджають, що постачальники імпортної продукції відразу на 5-10% піднімуть розцінки на товари, які не потраплять в список виключень Кабміну.

«На 5% подорожчають, наприклад, не тільки завезені в Україну іномарки, а й машини, зібрані в країні. Адже все для їх складання імпортується. У нашій країні крім акумуляторів, шин, сидінь практично нічого не виробляється. Саме по собі введення нового імпортного податку виллється в активізацію контрабанди авто. Ті, хто возив автомобілі офіційно – підуть у тінь », – запевнив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

За його словами, якщо додаткові мита будуть вводитися з 1 березня 2015, то автодилери не встигнуть до них підготуватися – завезти нові партії машин до введення нового збору.

«А ось «сірі» дилери цілком можуть встигнути запастися, адже їм на це достатньо 2-3 днів. На відміну від офіціалів, яким потрібно мінімум два тижні », – підсумував Назаренко.

За матеріалами: http://domik.ua/
Джерело: Корупція.інфо