В Китаї стратили мафіозного багатія та його поплічників. Свої величезні статки Лю Хань «заробив» криміналом, за що й поплатився життям.
Чи не такого підходу до покарання корупціонерів не вистачає й Україні? У Китаї стратили корупційного мільярдера Лю Ханя разом із злочинними поплічниками Один з найбагатших китайців, мільярдер, що за даними Forbes у 2012 посів 148 місце рейтингу, був разом із чотирьма спільниками засуджений та приречений до страти. Смертний вирок було винесено Народним судом середнього ступеня міста Сяньнін. Його привели у виконання після затвердження Верховним народним судом КНР.
З посиланням на Forbes, повідомляє ІА Корупція Інфо.
Лю Хань та четверо його побратимів, один з яких молодший брат головного фігуранта справи – Лю Вей, отримали вирок суду в травні 2014 року. Він був визначений як смерна кара і винесений у якості покарання за створення в 1993 році злочинної організації. Злочинними методами впливу цієї організації були незаконний гральний бізнес, банківські махінації, шантаж та на додачу – вчинення дев’яти вбивств. Злочинці діяли за найганебнішою схемою, прибирали усих тих, хто заважав чинити безаконня. За таке китайці карають, винайшовши ефективну систему протидії корупції та свавіллю багатіїв і чиновників. Тож у загальній складності кримінальній організації таки інкримінується 21 злочин. Апеляція, подана в Народний суд верхного ступеня провінції Хубей, була відхилена, і до виправдання злочинців не призвела.
До страти ж було засуджено не тільки Лю Ханя, але й п’ятеро «ватажків» злочинної організації та стільки ж їхнії спільників. Четверо злочинців кримінальної піраміди отримали довічне ув’язнення, а 22 з них –тюремні строки різних термінів. Дехто з обвинувачених вже визнав власну провину. Лю Хань та його подільники були арештовані у березні минулого року. Обвинувачення – організація незаконного грального бізнесу під прикриттям партійних босів та, зокрема, Чжоу Юнкана – колишнього постійного члена Політбюро, котрий «заправляв» нафтовою галуззю та силовиками КНР.
Це не єдиний прояв корупції у діяльності Лю Ханя, адже він також, користуючись тісними зв’язками в керівництві країни, свого часу отримав мандат депутата в дорадчому органі провінції Сичуань. В результаті розслідування, місцева прокуратура дійшла висновків, що члени злочинної банди «зробили все можливе, щоб спокусити і розбестити чиновників, а потім при їх підтримці розширити вплив на суспільство». Холдинг Лю Ханя «Сичуань Ханьлун Груп», з активами в гірничодобувній, телекомунікаційній та хімічної промисловості, мав рейтинг однієї з наймасштабнішиї корпорацій КНР. Що ж, гучна історія діяльності нахабного мафізного клану добігла свого сумного кінця. КНР таки винайшли результативну методику та міру припинення свавілля можновладців. Величезною прерогативою такої системи мір є те, що вона поширюється на будь-кого, від мільярдера до пересічного чиновника, котрий зазіхнув хоча би на один державний юань.