Російські підрозділи останнім часом здійснюють атаки на позиції Збройних сил України без техніки. А вночі окупанти проводять штурми, щоб забрати вбитих та поранених, проте не всіх.

Про це розповів речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський в ефірі національного телемарафону.

Він прокоментував ситуацію на Донецькому та Запорізькому напрямках фронту. За словами Дмитрашківського, тактика ворога не змінилася: він продовжує атакувати хвилями, проте уже без підтримки бронетехніки.
– Тактика не змінилася, але в більшості вони зараз атакують навіть без підтримки техніки. Полонені також повідомляли про те, що техніка використовується просто для того, щоб доставити бійців до лінії розмежування, і повертається, якщо в неї не влучає наша артилерія, – заявив речник.

Він уточнив, що за минулу добу ворог здійснив 37 штурмових дій на Донецькому напрямку та ще 6 спроб штурму протягом ночі.

– Атаки ворог організовував у районі Вугледара, Мар’їнки, Красногорівки… За вчора втрат територій не відбулося, всі атаки ворога були відбиті, він відступив, – наголосив Дмитрашківський.

За його словами, російські війська за добу втратили понад 100 осіб убитими і майже 200 пораненими.

Дмитрашківський додав, що останнім часом ворог проводить штурми до 22:00, потім бере паузу і зазвичай з 01:00 до 02:00 здійснює ракетні обстріли. А потім посеред ночі знову починає штурмові дії, щоб забрати своїх убитих і поранених: проте щастить не всім окупантам.

– Раніше вони просто атакували, не збирали своїх вбитих та поранених, і про це свідчили полонені, які до нас потрапляли. Вони розповідали, що якщо поранений давав запит евакуацію, йому відповідали, що її не буде. Протягом останніх двох днів ми спостерігаємо, що нічні штурмові дії призначені для того, щоб збирати своїх вбитих та поранених. Але забирають не всіх, – зазначив Дмитрашківський, додавши, що деякі окупанти так і залишаються лежати “просто в полі”.

Удень ворог активно застосовує ствольну артилерію та реактивні системи залпового вогню. На Донецькому напрямку за минулу добу зафіксовано 240 обстрілів, а протягом ночі – ще 100 обстрілів. На Запорізькому напрямку війська РФ вдень здійснили 114 обстрілів, а вночі – ще 19.
Зазначимо також, Для Сил оборони найголовніша задача зараз в обороні – максимально виснажити російську армію, а потім можна буде казати про доцільність інших кроків
Про це в телеефірі сказав військовий експерт Олександр Коваленко.

“Я гадаю, що у Генеральному штабі ЗСУ чудово розуміють, що треба робити для утримання позицій. Я не виключаю, що до середини – кінця березня буде виключно оборонна тактика по всій лінії фронту”, – зазначив він.

Коваленко наголосив, що оборонна тактика буде максимальною.

“А ось починаючи з квітня і травня може бути активізація на деяких локаціях. Для нас найголовніше – виснажити ворога, виснажити ресурс, який він накопичив для свого умовно великого наступу. Коли це виснаження буде виконано, можна буде казати про доцільність інших кроків з боку ЗСУ”, – підсумував військовий експерт.
Збройні сили України наразі мають усі необхідні ресурси для початку контрнаступу, однак українським воїнам заважають погодні умови.
Тобто бійці ЗСУ дійсно мали можливості рухатися вперед на окремих напрямках фронту. Але ми не могли цього робити, оскільки були фактори, які нам не сприяли. До прикладу, погодні умови. Як це не дивно, але це справді сильно заважаю. Особливо, коли йдеться про болотяну місцевість. Якщо немає промерзлого ґрунту, то війська не можуть контрнаступати, адже техніка в’язне в багнюці, проїхати неможливо.