"Детектива" і екс-комісара кримінальної поліції засудили, зокрема, за хабарництво.

У Німеччині завершився судовий процес, який стосувався розгляду одного із найгучніших корупційних скандалів країни і до якого причетний український олігарх Дмитро Фірташ, передає Корупція. Інфо

Так, у п'ятницю, 27 січня, земельний суд у північнонімецькому місті Шверіні до в'язниці засудив "детектива" і екс-комісара кримінальної поліції, які мали зв'язки з Фірташем. 

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на прес-службу німецького суду.

Мова йде про справу Гайнца-Петера Гандорфа, колишнього головного комісара кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія, та Крістіни (Ніни) Вілкенінґ, екс-агентки спецслужби НДР.

Якщо Гандорфа засудили до 3 років ув'язнення за отримання хабарів в особливо великих розмірах, розкриття службових таємниць та ухиляння від сплати податків, то Вілкенінґ — до 2 років 10 місяців в'язниці за хабарництво й підбурення до розкриття службових таємниць.

Протягом 7 років спільництва держслужбовець отримував від "детектива" чималі суми за надання різного роду службової інформації. 

Зазначають, що в справі засвітився і Фірташ, і саме на цьому етапі Вілкенінґ і Гандорф потрапили в поле зору слідчих. Так, щоб уникнути своєї екстрадиції з Австрії до США, де йому загрожує конфіскація майна і багаторічне ув'язнення за звинуваченнями в корупції, Фірташ, за даними прокуратури Шверіна, звернувся за послугами до Вілкенінґ.

"Детектив", своєю чергою, дала доручення тодішньому комісару зв'язатися з американськими правоохоронними органами і спецслужбами та отримати внутрішню інформацію у справі олігарха.

І хоча "операція" провалилася, Вілкенінґ заплатила спільнику за роботу 26 тисяч євро. При цьому вона сама зізналася в суді, що особисто отримала близько 110 тисяч євро за роботу, пов'язану зі справою Фірташа. 

Представники прокуратури в суді заявляли, що загалом через випадок Фірташа "детектив" отримала близько 420 тисяч євро.