Приватизація державної власності в Україні протягом 2014 року набрала обертів, адже цілих 434 об'єкта було передано в руки підприємців. Як не дивно, але Донецька область – теж не виключення, не зважаючи на повномасштабну війну. У Донбасі приватизовано 43 об'єкти.
Саме таку інформацію повідомляє Андрій Гусельников – президент Ліги експертів України.
На своїй сторінці у фейсбуці, він розповів, що така статистика не викликана привабливістю цього регіону, а пов'язана з проблемою, яка досить поширена в Україні. Корупція – ось що процвітає на Донбасі ще досі. Поки у інших областях намагаються боротися з хабарництвом ( і на державному рівні), то тут пріоритетною для вирішення є проблема воєнних дій.
Гусельников дає власне визначення приватизації в аспекті українського бізнесу. Приватизація – процес продажу за частковою або повною ринковою вартістю муніципальної (державної) власності приватним особам. Приватизація по-українськи – це, як правило, передача держвласності за досить невеликі гроші. Сума зазвичай навіть близько не дорівнює реальній власності.
В українському бізнесі звикли "домовлятися" з високопосадовцями, які відповідають за процес приватизації. Останні, в свою чергу, завжди готові взяти участь у цьому процесі з вигодою.
Дані Мінюстиції України за 2014 рік, представлені Україною, показують, що 434 об'єкти держвласності приватизовано. З них 43 об'єкта (10%) – на Донбасі. Цей результат є одним із лідерів по країні. "Переплюнув" його тільки рівень приватизації в Харківській області.
Гусельніков вважає, що ця статистика лише підсилює факт того, що приватизація по-українськи – корупційна система наживи для регіональних високопосадовців, а не така омріяна привабливість державної власності для інвестицій.
Основні засади економіки вельми прості: якщо в окремому регіоні країни або у цілій країні воєнний стан, тоді інвестор бачить його (її) лише нестабільною гарячою точкою. Тому що нерозумним є вкладати кошти туди, де йде війна.
Джерело: Корупція.інфо