Сили оборони України мають успіхи на Бахмутському напрямку. Армія Російської Федерації змушена була перекинути на цю ділянку фронту бойовий резерв.
Аналітики Інституту вивчення війни зазначили, що 15 червня українські сили провели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту і, як повідомляється, домоглися обмежених успіхів.
Російські джерела стверджували, що українські сили досягли обмежених успіхів на південь від Бахмута в районі Андріївки, що в 10 км на південь від Бахмута, і перетнули Сіверський Донецький канал в цьому районі.
Російські джерела також стверджували, що українські сили вели обмежене просування в районі західного кордону Донецької та Східної Запорізької області на північний захід від Великої Новосілки і в західній частині Запорізької області на північний схід від Роботино, що в 12 км на південь від Оріхова.
Російський блогер заявив, що сили окупантів “постійно” перекидають підкріплення в район Бахмута, і нещодавно перекинули невстановлений підрозділ БАРС з району Кремінної в район Кліщівка, що в 7 км на північний захід від Бахмута, вказуючи на те, що українські контрнаступальні операції тривають, щоб спровокувати перекидання російських військ в район Бахмута.
У свою чергу Командувач української Таврійської групою військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив в інтерв’ю CNN, опублікованому 14 липня, що контрнаступ проходить успішно, але визнав, що темп українського наступу повільніший, ніж очікувалося.
Він зазначив, що українські сили ефективно перемагають сили РФ на далеких дистанціях, ймовірно, маючи на увазі триваючі українські кампанії з перехоплення на Сході та Півдні України. За словами Тарнавського, українські сили отримали касетні боєприпаси, які можуть “радикально змінити” ситуацію на полі бою, але ще не застосовували їх.
Додамо, що перед початком контрнаступу Україна отримала менше 15% від всього саперного та інженерного обладнання, яке просила у партнерів. Це уповільнює просування військ, оскільки території перед ворожими укріпленнями щільно заміновані.
Як пише The Washington Post, солдати кажуть, що тривала підготовку до контрнаступальної операції також дала час противнику – росіяни встигли щільно замінувати територію.
“Території глибиною від 3 до 10 миль (близько 5-16 км) перед основними опорними пунктами росіян були щільно заміновані протитанковими і протипіхотними мінами і розтяжками. За їхніми словами, ці оборонні споруди успішно стримують український наступ. В результаті, за словами українських військових, українські сили змінили стратегію. Замість того, щоб намагатися пройти за допомогою бойових машин піхоти і бойових танків, які західні партнери поставили Україні для контрнаступу, підрозділи просуваються вперед пішки і повільно”, – йдеться у матеріалі.
Встановлені загарбниками міни виявили вразливість бронетранспортерів і танків. Йдеться також про американські Bradley та німецьких танків Leopard, які називали ключовими для деокупації українських територій.
“Ці машини отримали позитивні відгуки від військових – навіть після підриву на мінах більшість людей, які перебували в них, виживають, отримавши лише незначні поранення – проте вони не змогли самостійно прорвати російську оборону”, – наголошують автори статті.
Як зазначив в інтервʼю WP Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, для розмінування Україна використовує передані США системи M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC). Проте “вони також знищуються, їх потрібно багато”.
Водночас Міністр оборони України Олексій Резніков і Залужний повідомили газеті, що вони поінформували своїх колег на Заході про те, нагальну потребу в більшій кількості систем розмінування. Йдеться, зокрема, про торпедні вибухові заряди “Бангалор”.
“Мінні поля – це одна з проблем, яка впливає на темпи наступу. Це проблема, яку ми бачимо. Чи можна було її вирішити швидше? Можна. Як її можна було б вирішити? Генерал Міллі знає. Інше питання, чи може він у цьому допомогти? Я не знаю”, – заявив Залужний.