Колишньому заступнику керівника Офісу Президента, соратнику Зеленського Андрію Смирнову повідомили про підозру у незаконному збагаченні.

Андрій Смирнов відразу підтвердив УП, що отримав підозру від НАБУ.

«Підтверджую інформацію ЗМІ про вручення мені повідомлення про підозру. Підозра не від СБУ, а від НАБУ. Це перше. Друге. Подія, давно очікувана мною з огляду на те, що її анонсували майже за півроку до сьогоднішнього дня усіма можливими способами. Вручення підозри та обшук відбулися швидко та делікатно – до детективів зауважень немає.», — розповів Андрій Смирнов, однак не розкрив деталей.

Найімовірніше, у цій справі йде мова про наступне. Ще в лютому повідомляли, що за минулий, 2022 рік, брат заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова Ігор придбав майна, у тому числі квартиру та земельну ділянку в Карпатах за ціною, значно нижчою за ринковою загальною сумою чверть мільйона доларів, брати не змогли дати однозначну відповідь, звідки взялись гроші на придбання, і чому ціни занижені.

Про це йшлось у розслідування журналіста УП Михайла Ткача.

«Ця історія про те, як брат Андрія Смирнова Ігор Смирнов минулого року придбав апартаменти в елітній новобудові у Львові, земельну ділянку в Карпатах, паркомісце у Києві, а ще Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл».

Паркомісце в Києві, яке коштувало близько $20 тис., Смирнов придбав за 60 тис. грн. Брат керівника ОП також придбав апартаменти у житловому комплексі «Авалон-37» площею 100 кв. м за 1 млн 162 тис. 807 грн., тоді як ринкова вартість такого житла коливається в межах 6 млн грн.

Ще одне придбання Смирнова — 10 соток землі у закарпатському селі Поляна біля гірськолижної траси. Ринкова вартість 1 сотки тут може сягати $3 тис. Брат керівника ОП придбав всі 10 соток за 10 тис. 600 грн. Серед минулорічних придбань Смирнова також автомобілі Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл. Їхня приблизна загальна вартість становить $125 тис.