На сьогодні в країні 420 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних. Тоді як на початку карантину, у березні, ця цифра становила 361 тисячу.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, карантин «вихідного дня» не мав значного впливу на економіку України та в цілому ВВП сильно не постраждав. У той же час від таких обмежень постраждала сфера обслуговування і розваг з великою кількістю робочих місць. Це призвело до другого піку безробіття.

«Це негативний вплив, він є, він відстежується за графіками», – зазначив Шмигаль.

Він підкреслив, що на сьогодні – 420 тисяч зареєстрованих безробітних, хоча ще місяць тому було 396 тисяч.

«Ви бачите – після карантину вихідного дня цифра зросла. Тобто ось відповідь: ВВП не постраждав, але от люди, ми маємо другий пік звернень з безробіття: перший був після початку карантину», – додав Шмигаль.

Окрім цього, за словами Шмигаля в Україні вистачає лікарняних ліжок для пацієнтів з коронавірусом тому немає сенсу у витрачанні коштів на будівництво мобільних госпіталів.

Шмигаль зазначив, що мобільні госпіталі будують ті країни, де є проблема з лікарняними ліжками для лікування пацієнтів з COVID-19.

«Реально, витрачати гроші на будівництво мобільних госпіталів, які потім згорнуть і викинуть, немає сенсу. У нас стоять порожні медичні установи з ліжками, де можна розміщувати людей», – сказав політик.

Він додав, що зараз уряд підготував мобільний госпіталь Державної служби з надзвичайних ситуацій, який зможе оперативно переїжджати в ті точки, де буде в цьому необхідність.

«Ми плануємо таких госпіталів докупити ще кілька, щоб це були дійсно мобільні госпіталі. 100-120 ліжок здатність такого госпіталю, але він абсолютно повноцінно обладнаний усім обладнанням. Тобто це повноцінна лікарня, яка може надавати будь-які послуги», – сказав Шмигаль.

Зараз в Україні є один такий госпіталь, проте необхідності в ньому поки немає.