В Україні з 1 грудня підвищили розмір виплат на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням.

Зокрема, допомогу на дітей до 6 років збільшили до 3252 гривень, а для дітей від 6 до 18 років – до 4054 гривень, повідомляє "Судово-юридична газета".

Одночасно з цим до 485 гривень підвищать декретні виплати для незастрахованих осіб. Більше коштів передбачено і для матерів-одиначок – виплати будуть вважатися як різниця між прожитковим мінімумом для дитини і середньомісячним сукупним доходом сім'ї.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Допомогу по втраті годувальника також збільшать, вона буде залежати від кількості дітей у сім'ї. На одну дитину 1435 гривень, на двох – 1722 гривні, на трьох і більше – 2152,5 гривні.

Варто нагадати, що раніше в Україні сталося нове підвищення пенсій. З 1 грудня всі українці на заслуженому відпочинку повинні будуть отримувати не менше 1497 гривень. Це на 62 гривні більше діючої мінімалки.

В Україні 7,4% працюючих отримують не більше мінімалки (нині 3723 грн). Згідно із законом "Про прожитковий мінімум", пояснює юрист Олександр Плахотник, частина з них отримають надбавки уже через декілька днів. Так, закон зобов'язує проіндексувати виплати тим співробітникам, зарплата яких перебувають у межах прожиткового мінімуму.