Збройні сили України пройдуть аж до міста Токмак у Запорізькій області. До того ж, у разі відсутності потрібних нам ракет використовуватиметься стратегія флангового просування.

Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан.

Він зауважив, що основну увагу буде приділено напрямку Токмака, а також району Бахмута з півдня.

«Погода на лівому березі не відіграватиме вирішальної ролі, що полегшить форсування річки у будь-який момент залежно від обстановки. Прогнозується, що цього року ЗСУ зможуть просунутися, проте успіх залежить від доступних сил і ресурсів» — ділиться експерт.

У разі відсутності потрібних нам ракет використовуватиметься стратегія флангового просування для обходу російських оборонних укріплень і запобігання тиску в районі Роботиного, що є ключовим напрямком у Запоріжжі.

Також експерт зауважив, що окупаційні сили Росії роблять спроби атакувати Авдіївку, застосовуючи артилерію та авіацію. Однак зараз ворожі війська стикаються з труднощами через початок сезону дощів, що заважає їм ефективно використовувати техніку.

Російське командування, будучи контрактниками, вважає за краще симулювати атаки, чекаючи закінчення дощів, щоб уникнути примусу до наступу під дощем на техніці.

В той же час треба відзначити, що російські окупаційні війська продовжують спроби оточити Авдіївку Донецької області, урізноманітнюючи тактику; противник в рази збільшив використання безпілотників.

Про це розповів речник Нацгвардії Руслан Музичук в ефірі національного телемарафону.

Музичук зазначив, що одним з найскладніших залишається Авдіївський напрямок. Армія РФ продовжує спроби оточити місто. Минулої доби Сили оборони відбили там понад 10 атак ворога.

«Ми бачимо як тривалий обороняється Авдіївка. У першу чергу тут вже давно були побудовані досить непогані укріплення, фортифікаційні споруди й, скажімо так, ешелонована оборона, яка дає змогу нашим Силам оборони, попри численні атаки, утримувати це місто», — наголосив він.

Музичук додав, що тактика, яку застосовує ворог по Авдіївці — досить різноманітна, і місто штурмують з трьох напрямків.

Речник розповів і те, що через погодні умови, і через те, що було завдано досить велике вогневе ураження бронетехніці ворога, українські підрозділи зауважують, що окупанти використовують більше піхотних груп і велику кількість БПЛА.

Музичук зазначив, що нацгвардійці досить ефективно використовують дрони. Разом з тим, за останні місяці використання дронів противником зросло кратно, що є також загрозою з боку військ противника.

«Сили противника використовують більше піхоти, більшою мірою навіть без бронетехніки у порівняні із попередніми тижнями, коли для штурму використовували колони техніки. І навіть тоді вона знищувалась ще на підході або під час висування, не даючи піхоті ворога розгортатися в бойові порядки атаки», — підкреслив він.

Крім того, наразі Авдіївка з трьох сторін фактично перебуває в напівоточенні росіян, відтак ворог із цих напрямків гатить по місто з усього наявного озброєння. На Авдіївському напрямку бої не вщухають, росіяни здійснюють спроби штурмів та атак щодня.

Про це повідомив речник 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Антон Коцуконь.

Він наголосив, що ворог наразі перегруповується, «отримавши сильно по зубах».

«Вони накопичують свої резерви — близько 40 тисяч особового складу вони сюди зігнали, накопичують боєкомплект усіх калібрів. І поки не видно того, щоб росіяни відмовились від своїх планів оточити Авдіївку…», — сказав Коцуконь.