Окупанти хочуть повернутись на позиції, які займали до теракту на Каховській ГЕС.
Загарбники і далі атакують Херсонщину, де зараз усувають наслідки підриву Каховської ГЕС.
Російські окупаційні війська намагаються повернутися в Херсонській області на ті позиції, які займали до підриву дамби Каховської ГЕС.
“Так, вони намагаються наблизитися на ті позиції, які були затоплені. Але все ж таки там робота ускладнена тим, що підірваний шар мінно-вибухових загороджень, які вони налаштували безпосередньо… Він суттєво змінив географію мінних полів. І тепер вони не дуже впевнені в тому, що просування на цих позиціях буде безпечним. Тому зараз у них також працюють вибухотехніки й обстежують ці позиції, чи можна на них повертатися. Але інтенсивність обстрілів збільшилася, і це говорить про те, що на ці позиції вони повернулися”, – повідомила речниця об’єднаного пресцентру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк сказала в ефірі телемарафону Єдині новини.
За її словами, якщо ж говорити про наземну артилерію, то ворог продовжує атакувати правобережну Херсонщину, де ще усувають наслідки підриву росіянами дамби Каховської ГЕС та ведеться евакуація цивільних. Продовжуються обстріли на Очаківському напрямку, де росіяни намагаються утримувати вогневий контроль над Дніпровсько-Бузьким лиманом.
Керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування “Південь” також прокоментувала вибухи в окупованому росіянами Криму.
“Так, ми знаємо, що у Криму триває “сезон бавовни”. Говорили, що продовжуватимуться відповідні культивації і з нашого боку. Але в той же час треба розуміти, що ворожа пропаганда може використовувати свої наративи проти сил оборони. Тому чекаємо на офіційну інформацію”, – зазначила вона.
Натомість, ЗСУ не застосували всі свої сили, оцінювати контрнаступ ще рано
Сили оборони України ще не задіяли всі свої можливості, тому контрнаступ йде повільно. Давати оцінку військовій кампанії ЗСУ можна буде за тижні або місяці. Серед складнощів – непроста для наступу місцевість на півдні та робота авіації окупантів Росії.
У матеріалі The New York Times йдеться про те, що оцінювати успіхи ЗСУ наразі зарано. Висновки можна буде зробити за тижні або місяці, тому потрібно утриматися від завищених очікувань.
Журналісти з посиланням на українських військових пишуть, що окупанти РФ добре облаштували свої окопи і вміють утримувати позиції. Місцевість на півдні – широкі відкриті поля і невеликі висоти – змушують українську армію стикатися з труднощами під час наступу.
За словами експерта з оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сета Джонса, армія України ще не застосувала більшу частину своїх сил, які підготовлені до контрнаступу. Тому просування йде повільно.
“Якби вони кинули всі сили прямо зараз і темпи були повільними, це було б проблематично”, – говорить Джонс.
Також він вважає, що ще одна проблема – ворожа авіація, у якої в нинішніх умовах з’являється більше можливостей для ударів.
“Протягом всієї війни бойові літаки і ударні вертольоти ЗС РФ уникали контрольованого Україною повітряного простору, побоюючись бути збитими, але контрнаступ ЗСУ відкриває перед ними нові можливості”, – підкреслюється в матеріалі.
В американському Інституті вивчення війни раніше поділилися своєю оцінкою щодо наступальних операцій армії України. На думку вважають аналітиків, ЗСУ просунулися мінімум на трьох ділянках. Окупанти Росії перекидають війська з лівобережжя Херсонщини на Запорізький і Бахмутський напрямки.