Російські окупанти намагаються перехопити ініціативу на Куп’янському напрямку. Ворог сформував потужне наступальне військо й пробує виконати два завдання.
Військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці, засновник БФ “Закриймо небо України” Ігор Романенко розповів, чому окупанти так активізувалися. Одна з причин – розтягнення фронту.
На Сході російські військові сформували досить потужне наступальне угрупування – близько 20 тисяч солдатів.
Загарбники намагаються повністю захопити адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Дії цього угрупування простежуються від Куп’янська до Кремінної, Вугледара.
Володимир Путін розуміє, що російська армія немає жодних переваг у війні. Тому разом із союзниками докладають зусиль, аби на переговорах легалізувати захоплені українські території. Мовиться про Херсонську та Запорізьку області, Донбас, а також Харківську область.
Загроза залишається на Куп’янському напрямку. Ворог намагається змусити українське керівництво зупинити наступ шляхом застосування стратегічних резервів, які готували для наступальних дій на Півдні.
«Фронт – дуже великий, 1,5 тисячі кілометрів. Ворог розуміє, що треба розтягувати наші сили по всьому фронту, щоб ми залучили стратегічні резерви», – зауважив Ігор Романенко.
Додамо, що російська армія посилила наступ у районі Куп’янська Харківської області, щоб відволікти Збройні сили України, перехопити ініціативу і унеможливити контрнаступ на півдні. Збільшуючи активність на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, військові РФ хочуть скористатися оперативною увагою українських підрозділів і відтягнути їх з важливіших ділянок фронту.
Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“Відволікання — це одне із завдань. Основне — це перехопити ініціативу, унеможливити контрнаступ Сил оборони України на півдні. Можна називати це іншими ділянками фронту, але необхідно внести ясність, щоб було зрозуміло: російські війська дуже сильно остерігаються успіхів українського контрнаступу саме на півдні. Вони прекрасно розуміють, що в разі втрати там плацдарму, тих територій, які окупували, з Азовського моря вони наступати не зможуть, і повернути їх теж не зможуть”, — зазначив експерт.
Мусієнко вважає, що зараз російське командування намагається знайти способи, яким чином зупинити український контрнаступ, який рано чи пізно завершиться проривом на півдні й, відповідно, посиплеться оборона російських військ.
“Їм створять досить серйозні труднощі з логістикою і буде перерізано так званий сухопутний коридор до Криму. Тому російське командування вирішило, фактично за класикою, скажімо так, провести флангові операції звідти, звідки їм наступати досить легко, з погляду близькості до кордону Росії і логістики, присутності відповідних військ, які були на окупованій частині Луганської області. І зараз мета цієї операції в районі Куп’янська — перехопити ініціативу, зайти в медійний інформаційний простір скрізь і сказати, що нібито українські війська вже не ведуть контрнаступ, а змушені оборонятися”, — зазначив Мусієнко.
Під цю інформаційну кампанію росіяни вирішили проводити серйозні операції і вести там наступальні дії, щоб змусити під тиском деякі українські підрозділи, резерви, особливо ті, що ще не задіяні, відправляти на схід, але не на південь, каже він.
“З такою метою вони розраховують потягнути час до осені, десь до листопада, коли вести наступальні дії з використанням важкої техніки, можливо, вже складніше на Південному напрямку, і фактично вийти на якусь паузу з позиційною війною”, — доповнив експерт.
І супутні цілі — це, за словами Мусієнка, створювати загрозу для українських захисників у районі Бахмута.
“Якби російським військам вдалася ця флангова операція, то ще одна мета — рухатися на південь, у бік Борової (Харківська область.), у бік Лиману зі сторони Куп’янська та загрожувати нашому угрупованню військ у районі Білогорівки та Бахмута. Тобто з такою метою вони намагатимуться блокувати наші наступальні дії. Ось, власне кажучи, плани окупантів. Вони відомі, я думаю, нашому командуванню”, — зазначив гість ефіру.
Але наразі, наголошує Мусієнко, жодних серйозних цілей Росія не досягла своїми діями.