Командувач сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що українські бійці відтіснили на два кілометри російських окупантів у Бахмуті. Це досить вагомий успіх ЗСУ, проте поки рано говорити про переломний момент на фронті.
Про це одному із ЗМІ розповів відомий український військовий оглядач Олександр Коваленко.
— Поки що рано говорити про масштабний перелом. Те, що зараз відбувається, – це результат дій Сил оборони України (СОУ) у північному та південному секторах. Наслідок контратак, що вийшли на системність. У певному сенсі це було передбачувано, зважаючи на те, що російські окупаційні війська останні місяць-два зосередили свої сили та засоби для ведення боїв у міських умовах”, – сказав Коваленко.
При цьому він зазначив, що останнім часом відбулося ослаблення флангів, зменшилася присутність на низці позицій російських підрозділів. Це дозволило Силам оборони України поступово нарощувати діяльність у форматі контратак, і зараз це нарощування перейшло у повноцінну системність дій. Завдяки цьому у північному секторі українцям вдалося відтіснити окупантів та повернути під свій контроль низку позицій. На південний захід від Бахмута за лісом (в районі каналу) вдалося відкинути росіян на лівий берег каналу.
Окупанти кілька місяців намагалися форсувати цей канал, закріпитись там, але зараз їх відкинули і виходить, що сили оборони України на лівому березі повернули під свій контроль низку позицій.
На питання, чи продовжать росіяни атаки, незважаючи на величезні втрати, Коваленко відповів наступне:
“Вони не мають іншого вибору. Окупанти тільки й можуть, що продовжувати ведення бойових дій у самому місті, адже якщо вони якось почнуть мінімізувати інтенсивність, то вже системність контратак у самому місті з боку СОУ змусить їх залишати ті чи інші позиції”, – зазначив експерт.
За його словами, вони почнуть втрачати якусь ініціативу в самому місті, хоча як такої ініціативи у них і немає. СОУ їм увесь час нав’язують ведення оборонного типу дій. Саме українські війська ведуть маневрену оборону у міських умовах, і, власне, російські окупаційні війська змушені саме за такою тактикою діяти у відповідь. Нас це влаштовує, оскільки дозволяє утримувати основний західний сектор, що дозволяє використовувати основну логістику.
Також Коваленко прокоментував те, що ватажок ПВК «Вагнера» Євген Пригожин заявляв, що російські війська перебувають під загрозою оточення через слабкі фланги. За словами експерта, станом на зараз загрози не існує.
“Наразі такої загрози не видно. Для цього необхідні більш масштабні та глибокі дії, ніж контратаки. В даному випадку треба говорити вже про повноцінний контрнаступ”, – сказав він.
Контрнаступ як такий в районі Бахмута не передбачається, а ось системність контратак може поступово відтісняти росіян все далі й далі від позицій.
Загалом найближчим часом продовжиться утримання Бахмута в обороні.
Зокрема зараз в самому Бахмуті тривають активні стрілецькі бої. Загальна ситуація на цій ділянці фронту напружена, але контрольована. За словами заступника командира 3 окремої штурмової бригади Родіона Кудряша в прилеглих селищах біля Бахмута ситуація також напружена.
Однак ініціатива на цих напрямках більше на боці ЗСУ. Варто згадати нещодавню успішну атаку бійців 3 окремої штурмової бригади.
Вдалося не лише ліквідувати противника. Вийшло змусити їх тікати. Частину вдалося взяти в полон. Намагаємося на околицях брати динаміку в свої руки. Тактична ситуація не змінилася. Вона напружена як в Бахмуті, так і на околицях, але повністю контрольована ЗСУ,
– зазначив Кудряшов.