Втрата Криму або сухопутного коридору стане фатальною для Путіна, і з ним до кінця залишиться тільки одна людина.

Про це повідомив Віктор Ягун генерал-майором запасу, колишнім заступником голови СБУ, експертом із питань національної безпеки.

Експерта запитали, що може принципово зміниться для України на полі бою з отриманням ракет ATACMS і які можливості тепер перед нашою країною відкриваються

«Якби Україні надали 500 ракет ATACMS, можливо, тоді щось кардинально і змінилося б. Утім, ми отримали їх значно менше, тому нічого суттєво не зміниться – це здебільшого морально-психологічна зброя, яка в певний момент може завдати удару по ворогу, і він буде змушений рахуватися з нами. Тобто це своєрідний морально-стримуючий чинник, не більше. Хоча, звісно, перший удар ракетами ATACMS був досить ефективним», — сказав Ягун.

По його словам, слід зважати на декілька цифр. Перша – одна ракета ATACMS коштує плюс-мінус один мільйон доларів у залежності від модифікації.

А ось друга – американська армія має всього-на-всього 4 тисячі ATACMS, а це не так уже й багато. Комусь може не подобатися, що Україна отримала всього 20 ракет і 6 уже використала, але маємо те, що маємо. Ці ракети не будуть передаватися нам тисячами.

«Інша справа, що ATACMS – це ракети першого покоління, які, по-перше, мають певні обмеження в дальності польоту, а, по-друге, ми можемо їх використовувати виключно в межах України», — додав він.

Потім в нього запитали, якими будуть перші логічні цілі переданих Україні ATACMS, а також запитали про те, чи будуть ці ракети застосовані проти Кримського мосту.

«Передані нам ракети ATACMS жодного відношення до Кримського мосту не мають. Взагалі. Вони не можуть зруйнувати міст, оскільки вони з касетною бойовою частиною. Такі здебільшого використовуються для знищення особового складу та військової техніки. Як вони можуть бути застосовані, було продемонстровано на прикладі бердянської та луганської баз, де зберігалася авіаційна техніка окупантів. Це найбільший можливий ефект», — відповів Ягун.

Він зазначив, що передані Україні ATACMS можуть використовуватися для завдання ударів по залізничних вузлах, де зберігається значна кількість боєприпасів, які можуть детонувати, в результаті чого буде пошкоджено обладнання, в тому числі залізничне.

«Тільки так можуть бути застосовані ці ATACMS. А все, що стосується підриву, ударів по будівлях і спорудах – не про касетні боєприпаси. Це – про ракети авіаційного базування, які передали нам Великобританія та Франція і які активно використовуються нами по Криму», — сказав він.

Окрім цього в ноього запитали, якщо Кримський міст і піде на дно, то це станеться точно не через ATACMS.

«Не через ці ATACMS. Можливо, колись нам передадуть більш ефективні зразки. Так, зокрема, є модифікація ATACMS із дальністю 300 км та унітарною системою заряду. Щоправда, вони не настільки потужні, щоб знищити щось ущент. Але якщо, наприклад, ударити по залізничному полотну, можна зруйнувати цілу його секцію, на ремонт якої знадобиться певний час. І це зупинить логістичний ланцюжок ворога. Але, на жаль, повністю міст не буде зруйнований», — відповів Ягун.

Запитали в експерта також і про те, якими він бачить ймовірні сценарії звільнення Криму та чи вдасться півострову уникнути безпосередніх бойових дій.

«Це залежить від політичної ситуації в Росії та від того, чи зможемо ми перервати логістичний ланцюжок через Кримський міст», — уточнив він.

А також він додав, що угруповання російських військ, яке перебуває в Криму, – у пастці. Крим сам по собі є пасткою. Є лише два місця, де окупанти можуть тримати оборону: Керч і Севастополь.

«Тільки там є природні можливості забезпечити тривалу оборону. Але навряд чи ми побачимо повторення третьої оборони Севастополя чи війну партизан у керченських катакомбах, це казка», — сказав Ягун.