Успіхи українського війська на Бахмутському напрямку можуть змусити окупантів послабити свої позиції на Півдні. За оптимістичного сценарію російські позиції можуть посипатись.

Про це розповів військовий експерт Петро Черник. На його думку, для Росії важливіше зберегти контроль над Сходом України, аніж залишитися на Півдні.

“У стратегічному розумінні, російські окупаційні війська готові покидати Південь. Інакше б вони не готувалися тримати оборону на Перекопському перешийку”, – вважає Черник.

На його думку, втратити Південь, але зберегти Схід України буде для окупантів значно меншою поразкою, аніж втратити Бахмут та інші міста Донеччини.

Кілька місяців тому в українському медіапросторі всі тільки й казали про необхідність покинути місто. Як аргумент, наводили думку, що оборона Бахмута не має стратегічного значення.

Насправді ж оборона Бахмута, на думку Черника, не просто виконала, а й перевиконала всі можливі задачі. Під час боїв за місто полягло дуже багато особового складу та техніки окупантів. Як наслідок, так званий наступ Росії захлинувся.

«Бахмут наповнений для росіян політичним і психологічним значенням. Вони задекларували на весь світ, що нібито взяття міста є їхньою перемогою. Тож тепер вони не зможуть його покинути», – припустив військовий експерт.

Але всі панівні висоти навколо міста – під вогневим контролем Сил оборони.

Під час того, як Бахмут обороняли Збройні Сили, відбувалися бої в дуже щільній забудові. Росіяни ж перетворили його на руїни, і тепер не мають, за що чіплятися.

“Окупанти самі себе перетворили на дуже зручний артилерійський тир”, – переконаний Черник.

Російське угруповання в Бахмуті дійсно може не встигнути покинути місто до того, як Збройні Сили візьмуть його в оперативне або повне оточення.

“Це буде оптимальне завершення цієї операції: знищення або масовий полон кількох тисяч російських військових. Це могло б стати серйозним ударом по бойовому духу російської армії”, – припустив військовий експерт.

Додамо, що на одній з ділянок у районі Бахмута Донецької області ворог зосередив близько 50 тисяч своїх військовослужбовців, до того ж це елітні частини і підрозділи — мотострільці, десантники, спецпризначенці. І саме з їхньою допомогою росіяни намагаються радикально змінити ситуацію на полі бою.

Про це заявив військовий експерт, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов.

“Адже вкрай болісно російські генерали сприймають той факт, що підрозділи українських Сил оборони просуваються на північ і на південь від Бахмута, що створює досить тривожні передумови для можливості подальшого утримання путінськими військами міста-фортеці Бахмут”, — сказав він.

Експерт вважає, що далі всі побачать ще чимало дивовижних подій, пов’язаних із діяльністю українських Сил оборони.

“І також очевидно, що в межах нашого контрнаступу ворог буде й надалі зазнавати великих втрат через те, що він, намагаючись відновити статус-кво, кидає все нові й нові партії російських штурмовиків, щоб змінити ситуацію на полі бою на свою користь. Нічого особливо добре з цього не виходить, але, тим не менш, такі спроби російські генерали роблять щоразу”, — додав Селезньов.

Ексспікер ЗСУ прокоментував і спроби російських окупантів наступати на Лиманському напрямку.

“Ситуація на Лиманському напрямку набагато складніша, ніж навіть на Бахмутському напрямку. Бо фактично російські окупанти намагаються атакувати наші рубежі та позиції в районі Білогорівки Луганської області з трьох боків. Ми знаємо географічну назву Серебрянський ліс. Фахівці, які перебувають безпосередньо там зараз, кажуть, що від лісу нічого не залишилося. Це випалене російською артилерією та авіацією поле, де ще видніються залишки дерев. Але як довго протримаються ці дерева, вкрай складно прогнозувати, бо противник продовжує атакувати наші рубежі та позиції в районі Серебрянського лісництва все новими і новими партіями артилерійських снарядів та авіаційних бомб”, — розповів він.

Проте, зазначив Селезньов, навіть на цій вкрай складній ділянці бойових дій українська армія щоразу відбиває всі атаки супротивника, ворог зазнає втрат і не має жодних територіальних надбань на цій ділянці фронту.