Раніше в СБУ розповіли подробиці липневої атаки на міст унікальним надводним дроном «Морський малюк». Після цього серед експертів ходить думка, що Кримський міст вже недовго слугуватиме окупантам.
Зокрема, таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.
«Перспектива ураження Кримського мосту є. Найімовірніше, вона буде реалізовуватися вже найближчим часом. Чому? Ми розпочали більш активні бойові дії на Мелітопольському й Бердянському напрямках. І це можуть бути пов’язані між собою події», – розповідає Олег Жданов.
Також він додає, що надводний морський дрон «Морський малюк» – експериментальна розробка СБУ.
«Він обладнаний декількома засобами зв’язку. Дрон доволі стійкий до російських засобів радіоелектронної боротьби. Але найголовніша його перевага – це потужність. Він несе на собі 850 кілограмів вибухівки. Дрон був спрямований в опору Кримського мосту. Ефект перевершив себе – росіяни заявили, що за декілька місяців відновлять переправу, пізніше повідомили, що роботи затягнуться до грудня, а тепер взагалі мовчать на цю тему. Чому? Тому що якщо опора мосту зазнала хоча б часткового руйнування, то відновити її несучу спроможність буде дуже і дуже складно», – зазначає військовий експерт.
Крім того, Олег Жданов переконує, що на цьому удари по ворожому мосту не припиняться.
«Гадаю, що є перспектива подальшого застосування дронів по мосту. Якщо у нас зроблять хоча б ще декілька таких дронів, то я думаю, що одразу буде повторна атака. Також хочу зазначити, що департамент, який займається розробкою і виробництвом морських дронів – окремий департамент в СБУ. Він створений за ініціативи Василя Малюка, голови СБУ, який особисто опікується роботою департаменту. Тому у нас є всі шанси, що вони щось придумають стосовно Кримського мосту», – підсумовує Жданов.
Варто підкреслити, що раніше стало відомо, що в українській розвідці впевнені, що незаконно збудований Кримський міст буде знищено. Це лише питання часу.
Про це сказав представник Головного управління розвідки Андрій Черняк.
«Так званий Керченський міст — непотрібна і тимчасова споруда. Рух по цьому мосту ускладнений, його досі ремонтують після ударів і постійно перекривають, зокрема під час загроз з повітря, а повітряні тривоги в окупованому Криму останнім часом дуже поширене явище. У цьому сенсі доволі вичерпно висловився начальник ГУР МО України Кирило Буданов — ми доведемо справу з Керченським мостом до кінця», — наголосив представник розвідки.
Також, Збройні сили України розпочнуть штурм для звільнення тимчасово окупованого Криму цього року. Це можна зробити, зайшовши на півострів через Армянськ і висадивши повітряний та морський десант.
Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Роман Світан.
За словами військового експерта, окупанти тікатимуть з Криму після того, як ЗСУ переб’ють чотири мости – коридори до Криму.
«Перший із них – це Кримський міст, який ми вже двічі пошкодили. Думаю, на третій раз він буде виведений із ладу на дуже тривалий час і припинить своє існування як логістичний ланцюжок поставок військової продукції. Другий – сухопутний коридор до Криму, над перерізанням якого ми зараз працюємо, намагаючись вийти на Азовське узбережжя. Або хоча б потрібно підійти до основних ліній, перетнути залізницю і взяти під контроль шосейну дорогу, яка йде вздовж Азовського узбережжя», — зазначив він.
Третій міст – повітряний. Роман Світан говорить, що Україні доведеться знищити Іл-76 росіян, оскільки транспортні літаки можуть забезпечити деяке перекидання сил і засобів противника до Криму і назад.
«Четвертий міст – морський трафік. Для цього потрібно знищити більшість кораблів Чорноморського флоту, головне – великі десантні кораблі (ВДК), які використовуються як пороми. От по них ми останнім часом і завдаємо ударів. Це було видно і в морі, і в сухому доці. Плюс потрібно затопити більшість кораблів Чорноморського флоту», — додав полковник запасу.
Після того, як ЗСУ переб’ють ці чотири мости, жодне військове угруповання не зможе довго утримуватися в Криму, оскільки армійських запасів окупантам вистачить на півтора-два тижні. А гарнізонних, можливо, – на півтора-два місяці максимум.